Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Starosta Swoboda: „Uspokoiły nas zapewnienia ministerstwa zdrowia, w lipcu ruszamy z przebudową SOR-u”

Facebook Twitter

"Uspokoiły nas zapewnienia Ministerstwa Zdrowia, że resort nie będzie przejmował szpitala, teraz czekamy na jak najszybsze odmrożenie Izby Przyjęć. W lipcu ruszamy z rozbudową SOR-u" - mówił w Porannej Rozmowie w Radiu 90 starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Pandemia spowodowała, że Szpital Rejonowy stał się decyzją władz województwa i rządu covidowym. Kilka miesięcy temu przeszedł na system pracy hybrydowej. Pacjenci wracają na oddziały. Działają także przyszpitalne poradnie. Teraz powiat, który jest właścicielem lecznicy chciałby jak najszybciej wrócić do normalnej pracy sprzed pandemii. Tym bardziej, że dzisiaj w placówce jest zaledwie 29 pacjentów covidowych:

Grzegorz Swoboda: Te informacje, które przekazał minister wprowadzają pewną stabilizację. My jako zarząd, jako starostwo dbamy o to, aby powrócić do normalności. Oczekujemy odmrożenia izby przyjęć. (…) Na początku pandemii zostaliśmy przekształceni w szpital covidowy, zabezpieczając tę część województwa. (…) Na początku tego roku mocno zabiegaliśmy o system hybrydowy lecznicy.

Poranny gość Radia 90 starosta Grzegorz Swoboda mówił także o planach rozwoju raciborskiego szpitala. To rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ta rozbudowa za 11 milionów złotych ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Starostwo chce również rozbudować oddział obserwacyjno-zakaźny:

Grzegorz Swoboda: Już na dniach, mamy podpisaną umowę. Ze względu na covid te decyzje musiały zostać zamrożone. Mam nadzieję, że 1 lipca wykonawca wejdzie i zaprawi 11 milionów, zostanie rozbudowany oddział i wzmocni potencjał szpitala w Raciborzu. Zgłaszamy akces rozbudowy zakaźnego, który mógłby zabezpieczać tą część województwa. Znajduje się poza obiektem szpitala, więc mógłby pełnić funkcję zabezpieczenia covidowego, nie blokując szpitala. (…) Jesteśmy chętni, ale muszą to być decyzje rządowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj