Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Starostwo Powiatowe w Gliwicach zajmuje stanowisko w sprawie firmy zajmującej się przeróbką węgla w Pilchowicach

Facebook Twitter

Starostwo Powiatowe w Gliwicach zajmuje stanowisko w sprawie firmy, której działalność dokucza mieszkańcom ulicy Bierawka w Pilchowicach. Mówimy o tym w Radiu 90: nasi słuchacze narzekają na hałas w ciągu dnia, a ostatnio również nocą.

Ostatnia interwencja policji z Knurowa potwierdziła, że zakłócana jest cisza nocna, właśnie przez pracujące na terenie przedsiębiorstwa urządzenia. A firma zajmuje się przeróbką węgla.

Starostwo Powiatowe w Gliwicach przekonuje, że większość ciężkiego sprzętu z Pilchowic została przeniesiona do nowej lokalizacji firmy w Knurowie. Obecnie w Pilchowicach pracują: węzeł stacjonarny przesiewowy; linia do konfekcjonowania, zdekompletowany węzeł przesiewowy oraz podajnik do pakowania węgla, dwie większe i dwie małe ładowarki. Wcześniej było tego więcej, np.: przesiewacze wibracyjne, kruszarka stożkowa i szczękowa, koparko–ładowarka, ładowarki kołowe oraz maszyny do pakowania węgla.

Do gliwickiego starostwa dotarły też wyniki kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, które potwierdziło przekroczenie norm hałasu. Zmierzona wartość wynosiła dokładnie 50,4 decybele, przy dopuszczalnych 50. WIOŚ nie mógł nałożyć kary, teraz to gliwickie starostwo prowadzi postępowanie administracyjne. Firma została zobowiązana, by przedstawić plan działań zmierzających do ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy z gliwickiego starostwa wynika, że firma nie prowadzi działalności o charakterze przemysłowym na terenach rolniczych. Wszystkie działki, na których pracuje przedsiębiorstwo w rejestrze gruntów oznaczone są jako tereny przemysłowe, choć według planu zagospodarowania przestrzennego teren oznaczony jest symbolem oznaczającym, że to tereny produkcji w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych. Jednak jak już tłumaczył na antenie Radia 90 wójt gminy Pilchowice: według urzędników działalność prowadzona jest zgodnie z prawem.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022