Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Starostwo powiatowe w Wodzisławiu pokazuje, jak idzie budowa centrum logistycznego w Gorzyczkach [FOTO]

Facebook Twitter

To jedna z największych komercyjnych inwestycji ostatnich lat na terenie powiatu wodzisławskiego. Służby wodzisławskiego starostwa pokazują, jak idzie budowa centrum logistycznego Panattoni.

fot. www.powiatwodzislawski.pl

W Gorzyczkach powstaje hala magazynowo- ekspedycyjna, ale też infrastruktura technologiczna oraz układ drogowy. Sama hala to ponad 70 doków przeładunkowych, ok. 60 000 metrów kwadratowych powierzchni pod dachem. Zgodnie z zapowiedziami obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Budowa centrum – mimo rozmiarów – jest mocno zaawansowana. Sama hala to ponad 70 doków przeładunkowych, ok. 60 000 metrów kwadratowych powierzchni pod dachem, kilka kondygnacji powierzchni magazynowych, kilometry taśmociągów, wiele nowinek technicznych, a wszystko pod halą o wysokości 18 m i drugie tyle, jeśli uwzględni się nasyp w południowej części działki, na którym budynek zbudowano. To też około pół tysiąca pracowników wykonujących inwestycję oraz jeden z najlepszych punktów widokowych w powiecie z perspektywą na czeskie Beskidy, jaki powstanie… na parkingu centrum logistycznego.

Dla inwestora istotne jest również harmonijne funkcjonowanie obiektu w otoczeniu społecznym i przyrodniczym. Z tego powodu widoczny przy budowie szacunek dla sąsiadujących z inwestycją terenów zadrzewionych, a nawet przeprojektowanie obiektu tak, aby część przeładunkowa funkcjonowała od strony niezamieszkanej, zmniejszając ewentualne uciążliwości dla mieszkańców.

– czytamy na stronie wodzisławskiego starostwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj