Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Startują zdjęcia do czwartego sezonu Diagnozy. Pojawią się nowi aktorzy

Facebook Twitter

Maciej Stuhr zagra nową postać w czwartej części serialu Diagnoza. Zdjęcia do nowej serii rozpoczęły się już w halach studia filmowego w Warszawie, które odtwarza wnętrza rybnickiego szpitala. Nowe odcinki "Diagnozy" zobaczymy już wiosną 2019 roku.

Rybnik zdecydował się na promocję w serialu i jak twierdzą urzędnicy są tego wymierne efekty. Coraz częściej pojawiają się ludzie, którzy szukają miejsc, które widzieli w serialu. Z osobami spoza Rybnika coraz częściej rozmowa rozpoczyna się od słów: jesteś z Rybnika, to ładne miasto, widziałem w „Diagnozie”.

chcemy wyjść naprzeciw temu zainteresowaniu i wydaje niewielki folder „Śladami Diagnozy”, który jeszcze przed świętami będzie dostępny w punkcie informacji turystycznej „Halo! Rybnik”. Serial został dobrze przyjęty także na Ukrainie, a wkrótce będzie można go obejrzeć na Węgrzech.

„Diagnoza 3” w TVN była emitowana od 4 września br. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia widownia pierwszych trzech odcinków serialu wyniosła 1,62 mln osób.

Zdjęcia do 4 serii rozpoczęły się już w halach studia filmowego w Warszawie, które odtwarza wnętrza rybnickiego szpitala.

Z początkiem 2019 roku Miasto Rybnik planuje rozstrzygnięcie przetargu na promocję miasta, jako produktu turystycznego w serialu.

– O mocy serialu stanowią aktorzy, a tych w „Diagnozie” mamy z pierwszej filmowej ligi. Powraca do nas Jan Englert, a nową postać w rybnickim serialu zagra Maciej Stuhr. Rybnik spodobał się nie tylko aktorom, ale także widzom w całej Polsce, stąd decyzja o kontynuacji. Nowe odcinki „Diagnozy” zobaczymy już wiosną 2019 roku – mówi producentka Dorota Kośmicka.

W kolejnej serii do serialu powrócą Jan Englert i Helena Englert, występujący w drugiej odsłonie. Zagrają także m.in. Weronika Rosati i Mateusz Kościukiewicz. W obsadzie serialu znajdzie się też Agnieszka Warchulska i Veronica Voytsethovska.

Do ekipy rybnickich lekarzy dołączy Maciej Stuhr, który wcieli się w postać Szymona Brocka, lekarza pediatry. Na oddziale szpitala w Rybniku pojawił się w ostatnim odcinku trzeciej serii.

Na planie pojawią się także: Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Danuta Stenka, Maciej Zakościelny, Magdalena Popławska, Mateusz Kościukiewicz, Michał Czernecki, Sonia Bohosiewicz, Beata Ścibakówna, Tomasz Drabek, Antoni Królikowski, Józef Pawłowski oraz Aleksandra Adamska.

Producentem realizującym z ramienia DGA Studio jest Dorota Kośmicka. Za scenariusz odpowiada Dana Łukasińska, Hanna Węsierska i Tomasz Titkow, pod kierunkiem głównych scenarzystek: Dany Łukasińskiej i Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz. Reżyserem czwartej serii jest Łukasz Kośmicki, a kierownikiem produkcji Dagmara Bończyk. Zdjęcia realizuje Jeremi Prokopowicz, za montaż odpowiada Piotr Kmiecik. Autorami scenografii są Barbara Ostapowicz oraz Magda Widelska-Władyka, kostiumów – Dorota Williams, muzykę skomponował Łukasz Targosz, a za charakteryzację odpowiada Monika Kaleta.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj