Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Startuje 16. edycja konkursu „Śląska Rzecz”

Facebook Twitter

Właśnie ruszyło przyjmowanie zgłoszeń. Zamek Cieszyn, który organizuje konkurs, zwraca w nim uwagę na rozwiązania projektowe, takie które poprawiają jakość codziennego życia. Nagradzane są projekty zrealizowane i wdrożone do produkcji. W ubiegłym roku nagrodzono system do pielęgnacji noworodków, system informacji wizualnej dla firmy programistycznej i Open Air Museum nad brzegami Olzy.

Na zgłoszenia jest czas do 26 maja. Należy się zarejestrować poprzez rejestracja.slaskarzecz.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny! To już druga edycja realizowana w czasie pandemii:

Jesteśmy ciekawi jak trudne doświadczenie pandemii wpłynęło na projektowanie – czy zmieniły się nasze potrzeby i oczekiwania, czy mamy inne priorytety? My wciąż jesteśmy przekonani, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest tym, czego potrzebujemy w zmieniającej się – nie zawsze na lepsze – rzeczywistości. I wierzymy, że właśnie takie projekty powstają w woj. śląskim i opolskim.

Warto wziąć udział w konkursie Śląska Rzecz, ponieważ:

  • Docenia on odwagę myślenia poza schematami i gotowość poszukiwania rozwiązań, poprawiających jakość codziennego życia. Jego uczestnicy to „twórcy lepszej codzienności”.
  • Nagrody i nominacje to potwierdzenie najwyższej jakości, a także certyfikat dbałości o ludzi – widzów, klientów, mieszkańców.
  • To jedyny regionalny konkurs designu, promujący lokalność zgodnie z ideą: myśl globalnie, działaj lokalnie. Nagrodzone i wyróżnione projekty to najlepsze przykłady na świadomość i dumę z lokalnych zasobów.
  • Liczą się w nim nie tylko dobre pomysły, ale też jakość ich wdrożenia, dzięki dostrzeżeniu potrzeb ludzi korzystających ze zgłoszonych projektów.
  • Pokazuje, że design to skuteczne narzędzie, pozwalające wyróżniać się na rynku, szybciej dostosowywać się do zmian i reagować na oczekiwania odbiorców.
  • Doceniana jest praca zespołowa – nagradzane są obie strony procesu, czyli projektanci oraz firmy lub instytucje wdrażające.

Śląska Rzecz to konkurs doceniający wysoką jakość wzorniczą oraz funkcjonalne i innowacyjne rozwiązania projektowe. Zapraszamy do udziału: firmy, projektantów, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne.

Ogłoszenie wyników i gala wręczenia nagród planowana jest w Cieszynie 7 lipca.

Czytaj także:

Przypomnijmy, że z naszego regionu wyróżniono między innymi system identyfikacji wizualnej miasta Rybnika czy grafikę użytkową dla biblioteki w Jejkowicach czyli zewnętrzne i wewnętrzne oznaczenia, dzięki którym łatwiej do niej trafić, ale i prościej znaleźć na półce poszukiwaną książkę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj