Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Startuje konkurs na świąteczne witryny w Cieszynie

Facebook Twitter

Chodzi o ozdobienie witryn sklepowych, punktów usługowych czy restauracji, kawiarni i barów w centrum miasta.

Pod hasłem „Przywróćmy witrynom oryginalność” kryje się zaproszenie do przygotowania oryginalnych świątecznych projektów- mówi Radiu 90 Beta Mońka z Zamku Cieszyn, który jest organizatorem konkursu:

Warto chwalić i doceniać tych, którzy starają się te witryny na tyle przystroić, zrobić to i oryginalnie, i pomysłowo, chcemy takie osoby pokazywać, przypominać i też uwrażliwiać  wszystkich …bo to jest też siła Cieszyna, że jest małym miastem, że ma oryginalne miejsca, nie wszystkie miasta maja takie uliczki, gdzie są małe sklepiki, małe punkty, małe knajpki i one mogą wyglądać wyjątkowo. To jest też ta siła.

Konkurs wraca po przerwie, w ubiegłym roku odbyła się pierwsza z przywróconych edycji. Od piątku (6.12.) można zgłaszać witryny, jest na to czas do 18 grudnia, tuż przed świętami ruszy głosowanie internetowe. A oceniana będzie oryginalność, pomysłowość, estetyka i czytelność przekazu:

To jest szansa, żeby to miasto wyglądało troszkę inaczej. Niestety, niektóre nasze miasta przez to, że wchodzą sieciówki, albo znikają z centrów te takie wyjątkowe małe miejsca,  stają się dosyć podobne i potem wędrując przez miasteczko nawet do końca nie zapamiętujemy gdzie byliśmy. Widząc zaś witryny, którą są nawiązujące być może do jakieś miejscowych tradycji, przypominające jakieś historie cieszyńskie, zapadają w pamięć.

Do konkursu można zgłaszać się przez formularz dostępny na www.zamekcieszyn.pl z dołączonymi do niego dwoma zdjęciami witryn. Radio 90 jest patronem tego konkursu, znajdziecie nasze logo na naklejkach, jakie pojawia się na konkursowych witrynach.

Terminy konkursu:

  • 6.12.2019 – start konkursu;
  • do 18.12.2019 – przyjmowanie zgłoszeń;
  • 23.12.2019 – rozpoczęcie głosowania internetowego;
  • 6.01.2019 – zakończenie głosowania internetowego;
  • 7.01.2020 – obrady jury;
  • ostatni tydzień stycznia 2020 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Więcej w regulaminie konkursu Przywróćmy witrynom oryginalność!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj