Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Startuje projekt „Płyniemy Polsko”. Tym razem bez kibiców, ale z aplikacją

Facebook Twitter

Pomimo trwającej pandemii, obostrzeń, zakazów i nakazów tym razem wystartują! W niedzielę (2.05.) rusza projekt "Płyniemy Polsko". Rajd na skuterach wodnych to inicjatywa rybnickiego stowarzyszenia Moto H20 Rybnik.

Jak nie raz już słyszeliście na naszej antenie: w trakcie podróży przez Polskę promowane są zajęcia z nurkowania dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności. W tym roku wydarzenie rozgrywane będzie w randze Długodystansowych Mistrzostw Polski:

Dariusz Gryt: Trzy etapy są o tytuł mistrza: Włocławek- Mechelinki, to jest duża część Wisły plus zatoka, następnie płyniemy morzem do Darłowa i kończymy cały etap w Szczecinie. Tam będą rozdane trofea za tytuł mistrza Polski, natomiast rajd płynie dalej w dół Odry i  w Głogowie w tym roku kończymy etap. Zaczynamy tradycyjnie za Krakowem, jest to też bardzo fajny etap, bo to jest etap Warszawa, bardzo długi.

-zapowiada Dariusz Gryt, jeden z organizatorów rajdu.

W tym roku wystartuje 40. osób z całej Polski. Nie będzie spotkań z kibicami na trasie, ale stworzono specjalną aplikację, dzięki której będzie można śledzić postępy uczestników:

Dariusz Gryt: Zainteresowanie duże, ale niestety nie możemy tworzyć- tak jak w latach poprzednich- naszych miasteczek, gdzie promowaliśmy Rybnik, cały projekt i ideę tego pływania, ideę wsparcia dzieciaków. Poszliśmy w aplikację mobilną, każdy ją może ściągnąć, to aplikacja darmowa, na każdy rodzaj telefonów, nazywa się tak jak sam rajd „Płyniemy Polsko”. Można zapoznać się z zawodnikami, jak również można w czasie rzeczywistym śledzić zmagania zawodników, będą podawane międzyczasy, lokalizacje, wszystko będzie czytelne, zapraszam do śledzenia, na pewno dostarczy to wielu emocji.

Powtórzmy: rajd startuje w niedzielę (2.05.) i potrwa do piątku (7.05.). Każdego dnia zawodnicy będą na wodzie od 9.00 rano do zmierzchu, jedynie etap z Warszawy rozpocznie się o 10.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021