Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Staszkiewicz: Mamy to! Bardzo, bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie!

Facebook Twitter

Mamy to! - mówi radośnie Gabriela Staszkiewicz burmistrz Cieszyna. Chodzi o informację, która dotyczy wszystkich pracowników na pograniczu oraz uczniów szkół, kształcących się za granicą.

Gabriela Staszkiewicz burmistrz Cieszyna

4 lub 5 maja mają zostać otwarte granice dla mieszkańców regionu pracujących w Czechach. Taką informacje przekazał wczoraj (30.04.) Radiu 90 starosta cieszyński Mieczysław Szczurek, po popołudniowej konferencji z Mateuszem Morawieckim.

To bardzo dobra informacja, nasze działania przyniosły oczekiwany efekt

komentuje Radiu 90 Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Czyli mamy to! W poniedziałek pracownicy transgraniczni Śląska Cieszyńskiego, ale nie tylko mogą wrócić do swoich miejsc pracy. Myślę, że to ogromny sukces. Pokazaliśmy, że jesteśmy nie tylko wycinkiem, jesteśmy siłą, która razem potrafi wiele zdziałać. Pokazaliśmy też, że nasze działania są analityczne, nasze działania są oparte na konkretnych danych i że jesteśmy przekonać wielu do naszych argumentów. Myślę, że to pierwszy krok w stronę otwarcia całkowitego granic, w stronę żebyśmy z powrotem miasto Cieszyn traktowali jako jedno miasto. Czy to po czeskiej, czy polskiej stronie. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku doczekamy się tego, żebyśmy mogli się spotkać, mogli swobodnie spacerować po jednej i drugiej stronie. Uczyć się, pracować, działać, handlować w naszym kochanym Cieszynie. Bardzo, bardzo wszystkim dziękuję za to, że zaangażowali się w nasze działania.

Mimo deklaracji premiera dzisiaj (1.05) w południe w Chałupkach zapowiedziany jest protest pracowników transgranicznych. Podobny ma odbyć się w Cieszynie w niedzielę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023