Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stawki za wodę w Nędzy pozostają bez zmian

Facebook Twitter

Radni na ostatniej sesji, na wniosek Przedsiębiorstwa Komunalnego, zdecydowali o przedłużeniu czasu obowiązywania obecnych opłat.

Sytuacja finansowa nam na to pozwala – tłumaczy Marek Niewrzoł, prezes PK w Nędzy.

Przedsiębiorstwo stara się, żeby jakość wody nie uległa pogorszeniu. Dlatego m.in. modernizowany jest w tej chwili zbiornik wody na stacji uzdatniania. Inwestycja powoli dobiega już końca.

Wkrótce ruszy kolejna inwestycja, tym razem będzie związana z termomodernizacją budynku administracyjno-socjalnego wraz ze stacją uzdatniania wody

PK przeanalizowało poniesione koszty zaopatrzenia w wodę, z której wynika, że w przypadku przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf na kolejne 7 miesięcy czyli do końca roku, przychody uzyskane z tytułu świadczonych usług pokryją w całości koszty, które powstaną w okresie przedłużenia obecnych taryf – uzasadnia we wniosku Przedsiębiorstwo Komunalne.

Co najmniej do końca roku mieszkańcy będą płacić za wodę tyle samo, czyli 3,99 netto za metr sześcienny, zaś opłata abonamentowa pozostanie na poziomie 7,80 zł netto. Przyłączenie do sieci wodociągowej kosztuje 88 zł netto. Każdego roku PK wykonuje średnio do 30 nowych przyłączy wodociągowych.

Woda płynąca z kranów mieszkańców Nędzy pochodzi z pięciu ujęć. – Uważam, że mamy wodę o dobrej jakości – mówi Marek Niewrzoł. – Należy do wód miękkich, potwierdzają to nasi odbiorcy. Nawet mieszkańcy spoza naszej gminy, przy okazji wizyty u rodziny, dzwonią do nas i przyznają, że mamy dobrą wodę, o wiele lepszą niż w innych gminach czy miastach – cieszy się.

Przedsiębiorstwo stara się, żeby jakość wody nie uległa pogorszeniu. Dlatego m.in. modernizowany jest w tej chwili zbiornik wody na stacji uzdatniania. Inwestycja powoli dobiega już końca.

Wkrótce ruszy kolejna inwestycja, tym razem będzie związana z termomodernizacją budynku administracyjno-socjalnego wraz ze stacją uzdatniania wody – zostanie wsparta preferencyjną pożyczką ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości ponad 230 tys. zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021