Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sto twarzy Juliusza. Spotkanie dla dorosłych w edukatorium

Facebook Twitter

Rusza cykl spotkań dla dorosłych dotyczący seksualności człowieka. W poniedziałek 17 kwietnia "Ona i On" w ramach cyklu Sto twarzy Juliusza. Pół żartem – pół serio, z przymrużeniem oka i pieprzykiem w tle.

Sto Twarzy Juliusza. Spotkanie dla dorosłych w edukatorium

Sto twarzy Juliusza. Kto?

W spotkaniu pod tytułem: „Intymność i nagość – kiedyś dziś i jutro” rozmawiać będą Barbara Płaczek i Wojciech Dominiak. Zderzą się na zasadzie ONA i ON. Ona to trener, edukator seksualny osób z niepełnosprawnością intelektualną, edukator seksualny dzieci i młodzieży, specjalista seksuologii, pedagog, terapeuta. Wieloletnia specjalistka w pracy z dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami, zaburzeniami psychicznymi i/lub ASD, on to historyk, muzealnik, menadżer kultury. Specjalista z zakresu historii i historii społecznej, zrzeszony w ICOM, wykładowca akademicki.

Sto Twarzy Juliusza. Spotkanie dla dorosłych w edukatorium

Wojciech Dominiak

Sto twarzy Juliusza. O czym?

W jaki sposób kontekst kulturowy ukształtował nasze podejście do intymności i nagości? Jak dziś rozmawiamy o tych ważnych sprawach? Czy nadal są to tematy tabu, wymagające dojrzałości i samoświadomości seksualnej? To tematy spotkania, które planowane jest 17 kwietnia o 17.30 w edukatorium Juliusz.

Intymność i nagość towarzyszą człowiekowi od samego początku. Są niezbędnym elementem zawierania więzi międzyludzkich, dzięki którym człowiek – jako gatunek – przetrwał. Rodzimy się nadzy i jest to jedno z najbardziej intymnych doświadczeń. Kontekst kulturowy zmieniał człowieka i jego postrzeganie na sferę życia intymnego. W zależności od epoki, o nagości i intymności mówiono odważniej albo sfery te stawały się tabu i schodziły do podziemia. Zawsze jednak były obecne jako rdzenne potrzeby człowieka.

– czytamy w zaproszeniu z edukatorium Juliusz.

Sto twarzy Juliusza. „Intymność i nagość – kiedyś dziś i jutro”, Wstęp: WOLNY. Wykłady 18+

Edukatorium Juliusz mieści się w kompleksie dawnego zespołu szpitalnego „Juliusz” w Rybniku. Historia tego miejsca sięga 1868 roku, gdy zostały rozpoczęte prace nad zespołem szpitalnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj