Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stonawa: wydobyto ciała 3 górników

Facebook Twitter

Ratownicy górniczy mogli dzisiaj spenetrować część chodnika w stonawskiej kopalni, w której w czwartkowe popołudnie doszło do wybuchu metanu. Na skutek zdarzenia śmierć poniosło 13 górników. Ogień udało się opanować, ale sytuacja nadal jest bardzo trudna.

Ratownikom udało się opanować podziemny pożar w kopalni CSM Stonawa. Warunki w tym rejonie poprawiły się na tyle, że w niedzielę przed południem można było rozpocząć tam rekonesans – poinformował media Ivo Czelechovsky, rzecznik koncernu OKD, do którego należy kopalnia.

Ratownikom udało się dotrzeć do ciał trzech górników. Wydobyto je na powierzchnię. Mimo opanowania pożaru, stężenie metanu jest na tyle wysokie, że zdecydowano się odciąć zagrożony teren tamami. W dalszym ciągu w rejon ten pompowany będzie azot, który wypiera metan. – Stan taki może jednak potrwać wiele dni, a nawet tygodni – poinformował w niedzielę po południu rzecznik kopalni. Dodał równocześnie, że w najbliższych dniach nie będą organizowane żadne konferencje prasowe. W szpitalach przebywają jeszcze dwie ranne osoby.

Zobacz też: Niedziela dniem żałoby narodowej w Polsce

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022