StartWiadomości

Stonawa: Wydobyto ciało polskiego górnika

Tuż po wybuchu ciała czterech górników ratownicy wydobyli, zanim postawiono w chodnikach specjalne tamy, za nimi pozostały szczątki dziewięciu osób. Od 20 grudnia spoczywają w kopalni.
We wtorek (23.04.) po południu ratownicy dotarli do ciała jednego górnika, udało się je wydobyć na powierzchnię. Jak mówi, cytowana przez czeski portal Idnes prokurator okręgowa z Karwiny Gabriela Slavíkova – Odbędzie się autopsja sądowa, prokurator nie skomentowała, w jakim stanie znajdowało się ciało. Sekcja zwłok i penetracja chodników powinna dać odpowiedź na pytanie, jak doszło do tego wypadku.

Jak szacują eksperci, do końca kwietnia, uda się wydobyć z chodnika ciała kolejnych czterech osób, które pracowały w pobliżu. Przypomnijmy, ratownicy dopiero teraz mogli zejść za zamknięty obszar, czujniki atmosfery wskazały, że jest ona bezpieczna a pożar, którzy przez kilka tygodni trawił chodniki został już ugaszony.

Dwa tygodnie temu, podczas konferencji prasowej dyrekcja kopalni stwierdziła, że wydobycie ciał górników, którzy w momencie wybuchu metanu pracowali w ścianie, nastąpi najpóźniej do połowy maja.

Pisaliśmy: Nowe wiadomości ze Stonawy. Ratownicy wrócą w miejsce katastrofy

 

Zostaw komentarz