Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Stowarzyszenie Olza też wspiera pracowników transgranicznych, uwagi zbiera do czwartku

Facebook Twitter

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" z Cieszyna interweniuje w sprawie zniesienia obowiązku testów na obecność koronawirusa dla pracowników transgranicznych.

Choć osoby zatrudnione np. w Czechach mogą przekraczać granicę Polski już bez obowiązku 14-dniowej kwarantanny, to rząd Republiki Czeskiej wpuści ich na swój teren, jeśli się będą się legitymowały ujemnym wynikiem testu.

Jak czytamy w informacji przesłanej do naszej redakcji:

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kierowanie do czwartku 7 maja do godz. 9.00, na adres poczty elektronicznej: biuro@olza.pl, krótkich opisów problemów, które wynikają np. z problemów interpretacyjnych obowiązujących przepisów i regulacji, niezrozumienia czy zwykłego niedoinformowania (przykładowo podczas przekraczania granicy w drodze do/z pracy itp.). Jedna ważna uwaga: przekazując informacje, zaznaczcie której granicy ona dotyczy i (najlepiej) jakiego konkretnego miejsca, przejścia granicznego. Ułatwi nam to zidentyfikowanie właściwych adresatów naszych działań.

Lista miejsc, gdzie po drugiej stronie granicy testy możemy wykonać w Republice Czeskiej (kliknij w miasto):

Stowarzyszenie zachęca do wcześniejszego umówienia się bądź sprawdzenia aktualnego czasu oczekiwania i ceny wykonania testu.

Zobacz materiały Radia 90 o problemach pracowników transgranicznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj