Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Straciły pieniądze, korzystając z portalu sprzedażowego

Facebook Twitter

Jedna straciła blisko 8 tysięcy, druga tysiąc złotych. Mieszkanki Cieszyna chciały dokonać sprzedaży przy pomocy popularnej aplikacji. Wczoraj (19.09.) do Komendy Policji zgłosiła się kolejna osoba oszukana podczas sprzedaży za pośrednictwem aplikacji Vinted.

Jastrzębianin oszukany
Fot. pixabay.com

Po wystawieniu oferty sprzedaży otrzymała wiadomość o zakupie przedmiotu przez „użytkownika” portalu. Za pośrednictwem sms, w prywatnej wiadomości, otrzymała informację, że „użytkownik” ten dokonał zakupu i prosi o zatwierdzenie zamówienia, które to sprzedająca otrzymała w wiadomości e-mail.

Po aktywowaniu linka kobieta otrzymała kolejny komunikat dotyczący wyboru ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku wpisała niezbędne dane dostępowe do konta. Po wykonaniu wszystkich czynności zgodnie z „wytycznymi” zauważyła, że z jej konta, zniknęło ponad 7800 złotych.

W podobny sposób została oszukana 25-letnia kobieta, która straciła 1000 złotych. Ona również otrzymała sms od Vinted wraz z kodem, który był ważny 5 minut. W drugiej wiadomości otrzymała link, który otworzyła. Następnie wybrała fałszywą stronę internetową banku (tzw. nakładkę, która łudząco przypomina stronę oficjalną prawdziwego banku), aby „kupujący” mógł wpłacić na konto należną kwotę i jednocześnie potwierdzić, że ona sama jest użytkownikiem aplikacji Vinted.

Następnie dowiedziała się, że przez pięć minut będzie trwała „weryfikacja danych”. W tym czasie przestępcy, wykorzystując dostęp do konta, za pomocą kodów BLIK, wypłacili 1000 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj