Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strajk egzaminatorów WORD-u na początku przyszłego tygodnia

Facebook Twitter

Będzie strajk egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Na 10 maja zapowiedziała go Solidarność 80. Przypomnijmy, że pracownicy byli z dyrekcją w dwóch sporach zbiorowych: jeden dotyczył egzaminatorów, drugi pracowników administracyjnych.

facebook.com/WORDWKATOWICACH/

Mówi Radosław Banaszkiewicz ze związku zawodowego Solidarność 80:

Radosław Banaszkiewicz: Postulatem było wyrównanie płac w poszczególnych grupach, pionach WORD Katowice. W trakcie rokowań okazało się, że sam pan dyrektor przyznał, że są nierówności wśród egzaminatorów sięgające 500 złotych. Były jeszcze postulaty o jednym miejscu pracy, ponieważ egzaminatorzy mają wpisane np. trzy miejsca pracy i teraz to decyduje pracodawca gdzie ten egzaminator będzie jechał, jeśli bardzo będzie chciał to wyśle egzaminatora do odległego ośrodka. Generalnie jako związek ogólnopolski, nie zgadzamy się na przerost kadry kierowniczej i zarządzającej, w WORD Katowice zdaje się 12 kierowników, 5 osób w kadrze zarządzającej.

Pracownicy katowickiego WORD opowiedzieli się ZA strajkiem w referendum:

Radosław Banaszkiewicz: Zagłosowało 109 osób, 106 było za, 2 były  przeciwko, 1 wstrzymała się od głosu, na 202 pracowników, musi wziąć udział połowa pracowników, połowa plus jeden musi być za strajkiem i wtedy możemy ten strajk zorganizować.

10 maja nie będzie więc egzaminów w ośrodkach WORD Katowice:

Radosław Banaszkiewicz: To oczywiście będzie wiązało się z utrudnieniami dla zdających, z góry możemy za to przeprosić. Nie mamy innej możliwości ponieważ w ramach rokowań i mediacji nie udało się żadnego porozumienia osiągnąć. Jak zapytaliśmy pana dyrektora jakie są możliwości jeśli chodzi o podwyżki, usłyszeliśmy, że żadnych możliwości nie ma.

Zapytaliśmy w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, który nadzoruje pracę WORD-u o możliwość mediacji czy negocjacji ze związkami zawodowymi jeszcze przed 10 maja. Na razie nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach to ośrodki w Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Bytomiu, Tychach i w naszym reginie w Jastrzębiu- Zdroju i Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022