Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strajk egzaminatorów WORD zawieszony. Nowy dyrektor obiecał podwyżki

Facebook Twitter

Strajk egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach zawieszony na dwa tygodnie. Związkowcy podpisali wstępne porozumienie z nowym dyrektorem, Januszem Freitagiem. Do zmiany na tym stanowisku doszło wczoraj (17.05.), a nowy szef już obiecał podwyżki.

facebook.com/WORDWKATOWICACH/

Radosław Banaszkiewicz: Na pewno zdaję sobie sprawę, że 500 jest nieakceptowane, jakby przyjął to do wiadomości, myślę że propozycja będzie inna niż ta, którą zaproponował poprzedni dyrektor. Myśmy zaproponowali wyjściowo 1000 złotych brutto teraz, a 500 w przyszłym roku. Generalnie my się tego chcemy trzymać i wiemy, że ludzie oczekują tego 1000 i my poniżej tego nie zejdziemy

-mówi przewodniczący związku zawodowego Solidarność 80 .

Zawieszenie strajku to dobra wola z naszej strony

-dodaje:

Radosław Banaszkiewicz: Wszyscy strajkujący wrócili do pracy, wszystkie egzaminy które były zaplanowane powinny się odbyć, czy po tych 2 tygodniach wrócimy do strajku, to będą decydowały rozmowy przez te dwa tygodnie z nowym dyrektorem WORD-u. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli wrócić do tej formy protestu, bo tutaj najbardziej cierpią Ci, którzy ubiegają się o prawo jazdy, oni znowu będą musieli mieć odwoływane egzaminy i czekać w długiej kolejce na jakiś termin, bo każdy dzień strajku to jest wydłużenie terminu na egzamin.

Strajk egzaminatorów WORD w Katowicach, ale też pracowników biura obsługi klienta i osób odpowiedzialnych za stan techniczny pojazdów trwał od ubiegłego poniedziałku (10.05.). Wczorajsza (17.05.) decyzja o zmianie na stanowisku dyrektora dla nich też była zaskoczeniem:

Radosław Banaszkiewicz:  Niestety musi dojść do drastycznych zdarzeń, żeby ktoś podjął jakąś decyzję. Tak naprawdę wystarczyło porozumieć się z naszym związkiem w trakcie pierwszych, drugich rokowań i mediacji, gdzieś znaleźć się pośrodku w tych propozycjach. Myśmy słyszeli cały czas od tamtego dyrektora, że nie ma szans na żadne podwyżki, 4 dni przed strajkiem zaproponował nam coś, czego nie mogliśmy przyjąć. Teraz zadaje tylko 1 pytanie: czy do takich sytuacji musiało dochodzić, tydzień czasu nie były egzaminowane osoby, nie dłużyły się terminy, w tydzień czasu 350 tysięcy mniej więcej przeszło koło nosa WORD-owi Katowice, ja mam nadzieję, że w ogóle w ciągu tych 2 tygodni to my zakończymy jakimś porozumieniem, które pozwoli już normalnie pracować temu ośrodkowi.

Nowy dyrektor WORD Katowice, Janusz Freitag do tej pory był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj