Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strajk na lotnisku w Niemczech pokrzyżował plany siatkarzy. Czy zdążą na mecz w Lubinie?

Facebook Twitter

O komplikacjach w drodze z meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Niemiec informuje sztab Jastrzębskiego Węgla. Strajk ochrony lotniska w Monachium spowodował, że nie wszyscy z ekipy wsiedli dziś (10.03) do samolotu do Wrocławia, a jutro (11.03) Jastrzębski Węgiel gra w dolnośląskim Lubinie.

fot.facebook.com/KlubJW

Wczoraj nasza drużyna rozegrała w Neu-Ulm pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z wicemistrzem Niemiec, VfB Friedrichshafen. Spotkanie to zakończyło się naszą wygraną 3:0.

Dzisiaj (10.03) na godzinę 11.10 nasza ekipa miała zaplanowany lot do Wrocławia. Jak się okazało na lotnisku w Monachium pojawiły się niespodziewane komplikacje. Od wczesnych godzin porannych w porcie lotniczym im. Franza Josefa Strauß trwał bowiem strajk ochrony lotniska.

Przed oraz w terminalu lotniska zaczęły tworzyć się gigantyczne kolejki.

Pomimo tego przedstawicielom naszego Klubu udało się przejść odprawę, a ich bagaże trafiły na pokład samolotu. Natomiast tylko część naszej ekipy zdążyła przejść przez bramkę pozwalającą na wyjście z hali odlotów do samolotu, czyli tzw. gate. Z relacji osób z naszej drużyny wynika, że do pełni szczęścia pozostałym zabrakło dwóch minut.

– informują w Jastrzębskim Węglu. Na pokładzie samolotu znaleźli się: Benjamin Toniutti, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal, Eemi Tervaportti oraz Rafał Szymura. Pozostałe osoby z Klubu zostały na lotnisku w Monachium. Wymienieni wyżej szczęśliwcy mają lot do Wrocławia, skąd autokar klubowy zawiezie ich do Lubina. Jutro bowiem nasz zespół ma do rozegrania mecz w ramach 27. kolejki PlusLigi z miejscowym Cuprum.

Bilety reszty osób z naszej ekipy zostały już przebukowane na kolejny lot do Wrocławia, zaplanowany na godzinę 22.15. To oznacza, że w stolicy województwa dolnośląskiego będą oni o godzinie 23.25, a później kierowca klubowy drugim kursem będzie musiał ich przetransportować do Lubina.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024