Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Straż Graniczna apeluje: Nie oszukujcie. Na kwarantannie nie można lecieć na urlop

Facebook Twitter

Miał lecieć do Turcji, został w kraju z mandatem. Straż Graniczna informuje o kolejnym przypadku osoby, która podczas kwarantanny, chciała udać się na wakacje. W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili podczas kontroli dokumentów, że na udającym się do Turcji 14-latku, ciąży obowiązek odbycia izolacji domowej.

Nastolatek wraz z rodzicami stawili się do odprawy samolotu czarterowego lecącego do Antalyi w Turcji. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na 14-latka sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej izolacji domowej. W dniu kontroli chłopcu pozostało jeszcze 7 dni do jej zakończenia. Tym samym rodzice dziecka nie dopełnili obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na izolacji domowej przez syna. Ojciec, jako opiekun prawny osoby małoletniej, został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie chłopca na pokład samolotu, w związku z czym cała rodzina zrezygnowała z lotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej, o zaistniałym fakcie poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną.

W ubiegłym tygodniu zimowy wypad do Egiptu nie udał się mieszkańcowi Podkarpacia. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali go tuż przed wylotem. Tez był na kwarantannie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj