Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Straż graniczna wznawia nabór

Facebook Twitter

Straż graniczna wznawia nabór kandydatów do służby w śląskim oddziale. Od poniedziałku (15.06.) dokumenty od kandydatów przyjmowane będą po wcześniejszym wyznaczeniu terminu i godziny do ich złożenia.

Fot. facebook.com/STRAZGRANICZNA

W trosce o bezpieczeństwo każdy kandydat przebywający na terenie obiektów Straży Granicznej zobowiązany jest do posiadania maseczki ochronnej zasłaniającej usta i nos. Dodatkowo należy posiadać własne przybory do pisania. Dokumenty przyjmowane będą w Komendzie Śląskiego Oddziału SG w Raciborzu przy ul. Dąbrowskiego 2, – w poniedziałki w godzinach 8:00-18:00, a od wtorku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

Kontakt telefoniczny będzie możliwy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod nr tel. 32/414-44-14.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce:

http://slaski.strazgraniczna.pl/sm/komenda/nabor-do-sluzby-i-pracy/4645,Nabor-do-sluzby-i-pracy.html

Klasy o profilu Straży Granicznej

Od września w roku szkolnym 2020/2021 w dwóch szkołach na terenie województwa śląskiego uczniowie rozpoczną kształcenie w klasach o profilu Straży Granicznej – w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach i Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Powstanie klas o profilu Straży Granicznej ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, pielęgnowanie tradycji narodowych i formacji granicznych, przygotowanie potencjalnych kandydatów do służby w Straży Granicznej. Uczniowie klas o profilu Straż Graniczna będą mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się ze specyfiką służby w Straży Granicznej. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się również w obiektach Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie każdy uczeń pozna zróżnicowany charakter służby w SG. Ponadto młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach strzeleckich na nowoczesnej strzelnicy i trenażerze laserowym oraz w zajęciach z taktyk i technik interwencji, które prowadzone będą przez instruktorów z ŚlOSG.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022