Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Straż miejska w Cieszynie bardziej mobilna dzięki elektrycznym rowerom

Facebook Twitter

Już nie pieszo czy samochodem, ale i na rowerze a dodatku elektrycznym. Strażnicy miejscy z Cieszyna mają do dyspozycji kolejne pojazdy, na których mogą udawać się na interwencje.

Dwa elektryczne rowery zostały zakupione ze środków budżetu miasta. Jak zaznacza Jacek Bąk, komendant cieszyńskiej straży miejskiej, duża mobilność rowerowych patroli sprawi, że będą one doskonałym uzupełnieniem patroli dotychczasowych, zmotoryzowanych oraz pieszych, podczas których strażnicy wykonują czynności służbowe.

Jacek Bąk: Patrole rowerowe będą w głównej mierze patrolowały okolice miejsc odwiedzanych przez turystów, będą poruszały się wzdłuż Olzy. Także ścisłe centrum Cieszyna, a także okolice dworca przesiadkowego. Mamy nadzieję, że patrole rowerowe wpiszą się na stałe w naszą praktykę i będą pozytywnie oceniane przez mieszkańców, a także przez turystów odwiedzających nasze miasto.

Jak dodaje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna:

Gabriela Staszkiewicz: Specyfika ukształtowania terenu wymagała zakupu rowerów elektrycznych. Pozwolą szybciej przemieszczać się po wszystkich częściach naszego miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj