Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Straż Pożarna transportuje tlen do szpitali. ”Zapotrzebowanie wzrasta wraz ze wzrostem liczby pacjentów”

Facebook Twitter

W środę (31.03.) strażacy z dostarczyli do WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju 100 sztuk 50 litrowych butli z tlenem. ''Zapotrzebowanie wzrasta wraz ze wzrostem liczby pacjentów'' - mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Czwartek (1.04.), podobnie jak środa, przyniósł kolejnych 6 tysięcy nowych zakażeń na Śląsku:

Alina Kucharzewska: Korzystamy z pomocy strażaków, którzy są pomocni bardzo jeśli chodzi o rozwożenie tego tlenu. Zapotrzebowanie na tlen jest i strażacy zaopatrują ten szpital, nie tylko z resztą ten. Mamy rekordowe zapotrzebowanie szpitali, które mają oddziały covidowe na terenie całego województwa, więc tutaj w ostatnich dniach, a właściwie od tych dni kiedy rozpoczęły się tak duże wyniki, mówimy o 5 a nawet w ostatnich dniach o 6 tysiącach zakażeń, to niestety to zapotrzebowanie systematycznie wzrasta.

Wyniki zakażeń są alarmujące. Zbliżamy się do punktu krytycznego jeżeli chodzi o liczbę miejsc w szpitalach, dlatego transportujemy pacjentów do innych szpitali

– nie ukrywa rzeczniczka:

Alina Kucharzewska: Tak naprawdę zbliżamy się do tej ściany, do tego punktu krytycznego, jesteśmy w stanie wytworzyć jeszcze miejsce dla blisko 500 łóżek na terenie województwa śląskiego, dlatego aby zabezpieczyć pacjentów, relokujemy ich. W ostatnich dniach, a właściwie od weekendu, zaczął się ten proces relokacji, blisko 50 osób trafiło już do szpitali poza teren województwa śląskiego. W ostatniej dobie 24 osoby karetki przetransportowały do szpitali w Kędzierzynie-Koźlu, Radomsku czy Włoszczowej.

Dzisiaj (01.04.) pacjenci transportowani z północy województwa relokowani są do szpitala w Radomsku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj