Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Strażacy ochotnicy otrzymali nowy sprzęt

Facebook Twitter

Nowy sprzęt dla strażaków- ochotników z Głożyn i Gorzyc. W piątek (1.02.) obu jednostkom uroczyście został wręczony w czasie apelu przed komendą Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu w obecności komendanta głównego, parlamentarzystów i samorządowców.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Radlina-Głożyn cieszy się z kamery termowizyjnej, detektora prądu, najaśnicy akumulatorowej, a przede wszystkim z nowego wozu bojowego.

Wzbogaciliśmy się o takie rzeczy, których nie mieliśmy. będziemy bardziej pomocni do ratowania ludzi. Przyszedł taki czas, że docenili nas. Ponad pięć lat walczyłem i ten samochód. Przyszedł nowy, cieszymy się z tego bardzo. 

Radio 90: Pracy nie macie mało.

Oczywiście, w zeszłym roku mieliśmy niespełna 90 wyjazdów. To sporo. Jak widzimy jak teraz kominy ‚gorą’ to kamera termowizyjna tez się przydaje. Mierzy ona temperaturę sadzy i komina. 

tłumaczy Stanisław Sosna, prezes OSP w Radlinie-Głożynach.

Rolę nowego sprzętu podkreśla Piotr Tatarczyk, prezes OSP w Gorzycach:

Jest to bardzo ważne, bo taki nowy sprzęt służy bardzo dobrze, spełnia oczekiwania strażaków. 

Radio 90: Wasza jednostka z czego się cieszy ?

Cieszymy się z tego nowego Iveco, który pozyskaliśmy z Funduszu Sprawiedliwości oraz środków gminnych. Oczywiście dziękujemy też wójtowi gminy Gorzyce Danielowi Jakubczykowi za to wsparcie. Cały czas kładzie nacisk na nasze strażackie środowisko, żeby poprawić u nas bezpieczeństwo.

Radio 90: Brakowało nowego samochodu?

Tak, przekazaliśmy także naszego wysłużonego Jelcza z 1976 roku jednostce z Witowa. Bardzo miły gest, to wóz ciężki. Gdyby nie było tego nowego wozu, ten służyłby cały czas w naszej jednostce. 

Usłyszała Monika Sokołowska. Dodajmy, że strażacy-ochotnicy są wzywani do wielu interwencji, w tym pożarów i wypadków drogowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj