Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strażacy PSP w Rybniku awaryjnie ściągali… obrączkę

Facebook Twitter

Strażacy PSP w Rybniku odebrali dziś w nocy telefon z nietypową prośbą. Okazuje się jednak, że tego typu prośby nie należą do rzadkości....

Strażacy PSP w Rybniku

Halo? Czy u nas mogę liczyć na pomoc w awaryjnym zdjęciu obrączki, trzeba ją przeciąć? Spuchł mi palec… – taki telefon przed godziną 2 w nocy odebrali strażacy PSP w Rybniku. Taka nietypowa prośba nie wywołała jednak konsternacji wśród mundurowych – Przywykliśmy. Takie prośby, nie są niczym nowym – mówią nam strażacy z Rybnika.

Na wyposażeniu tutejsza jednostka ma bowiem specjalne, narzędzie jubilerskie, za pomocą którego ściągają obrączki, pierścionki. Jak powiedział nam aspirant Wojciech Kasperzec, rzecznik PSP w Rybniku, do komendy trafiają czasem osoby ze złamaną ręką czy palcem prosto z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Na SOR-ze nie mają sprzętu do przecinania obrączek. Tamtejsi lekarze swoich pacjentów kierują więc do strażaków. – Takie prośby nie są na porządku dziennym, ale zdarza się kilka takich przypadków w skali roku – mówi nam Wojciech Kasperzec.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024