Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strażacy z Wodzisławia z własnym sztandarem [FOTO]

Facebook Twitter

Po 35 latach istnienia komendy, strażacy z Wodzisławia doczekali się własnego sztandaru. Został im wręczony dziś (21.05.) w czasie Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka. Pierwszych po 3 latach przerwy.

Marek Misiura: Na tym sztandarze są wszystkie herby gmin powiatu wodzisławskiego i herb powiatu wodzisławskiego. Jesteśmy bardzo silnie związani z lokalnymi samorządami i bardzo dobrze współpracujemy. Jest wielkie wyróżnienie, które nas zobowiązuje do jeszcze cięższej służby, do bardziej profesjonalnej i mogę zadeklarować, w imieniu wszystkich strażaków, że my tacy będziemy. Coraz bardziej profesjonalni, będziemy pomoc nieść jak do tej pory mieszkańcom powiatu, wtedy gdy oni jej potrzebują.

– mówił Marek Misiura, komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu.

Obecny na uroczystości Krzysztof Hejduk, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej zapowiedział zakupy nowych wozów bojowych dla strażaków:

Krzysztof Hejduk: Staramy się doposażać zarówno Państwową Straż Pożarną jak i Ochotnicze Straże Pożarne w nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Dla przykładu powiem, że tylko w 2021 roku mimo pandemii udało nam się zakupić ponad  600 samochodów dla jednostek OSP. (…)

A wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, podkreślił ogromne znaczenie strażackiej służby dla lokalnej społeczności. Jak bardzo są pomocni, pokazali choćby w czasie ostatniej powodzi w regionie:

Jarosław Wieczorek: Tak jak przez ostatni rok, oprócz walki z pandemią i tym ogromnym wsparciem, to nagle przychodzi załamanie pogodowe i się okazuje, że ci wszyscy, którzy walczyli z pandemią, jeszcze do dodatkowo muszą ratować mienie i zdrowie życie obywateli. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy ten strażak będzie nam pomocny (…)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024