Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strażacy ze Śląska po raz piąty z rzędu mistrzami Polski w siatkówce

Facebook Twitter

Na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, a w wolnym czasie poświęcają się swojej pasji, jaką jest siatkówka. Reprezentacja strażaków województwa śląskiego zdobyła złoto na XXXVIII Mistrzostwach Polski Strażaków PSP w Piłce Siatkowej. Impreza, podczas której nie mieli sobie równych odbyła się w Puławach.

Foto: KG PSP

W składzie naszego zespołu byli tradycyjnie strażacy z regionu: reprezentujący komendę w Raciborzu, Mateusz Musioł i Mirosław Hynek, Bartosz Buniak z Cieszyna i dwóch strażaków z Rybnika Damian Zborowski i Mariusz Jajus. Z tym ostatnim rozmawialiśmy o sukcesie. Kolejny raz z rzędu zdobyliśmy tytuł, ale to nie był łatwy turniej:

Mariusz Jajus: Jest to już piąte z rzędu mistrzostwo Polski strażaków zawodowych. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ bijemy kolejne rekordy. Całe zawody udało nam się wygrać bez straty seta. Wysoka forma całego zespołu, to nie są wcale łatwe zawody, bo się gra trzy mecze dziennie i trzeba te siły rozłożyć, wykorzystać cały zespół, aby dojść do finału i nam się to udało. Wygraliśmy w finale z województwem łódzkim 2:0. Niebywały sukces.

Foto: KG PSP

Strażacy ze śląska w pokonanym polu zostawili 13 zespołów reprezentujących inne województwa albo też szkoły pożarnicze. Nasz sukces nie jest dziełem przypadku – dodaje Mariusz Jajus:

Mariusz Jajus: Co roku mamy przygotowania do tych mistrzostw Polski. Są to takie krótkie zgrupowania 2-3 dniowe, gdzie trenujemy, gramy mecze kontrolne. Jest to wyselekcjonowana grupa strażaków, większość z nas gra też w drugiej lidze siatkówki. Część chłopaków grała w ligach amatorskich, gdzie w naszym regionie też te ligi stoją na bardzo wysokim poziomie, także mamy naprawdę mocny zespół.

Foto: KG PSP

Liczy się pasja. Strażacy ze Śląska mistrzami Polski w siatkówce

Na co dzień jesteśmy strażakami, ale siatkówka to nasza pasja od lat- podkreśla nasz rozmówca:

Mariusz Jajus: Jesteśmy strażakami, siatkarzami na różnym poziomie, ale jest to bardzo fajne, że możemy łączyć nasze pasje z pracą zawodową. Pracować trzeba, trzeba wykonywać swoje obowiązki. Fajnie, że możemy się spotkać na zajęciach sportowych, podnosić swoją sprawność fizyczną. Cieszymy się z tego i dziękujemy za to naszym przełożonym, bo to też jest bardzo ważne.

Foto: KG PSP

W klasyfikacji końcowej kolejne miejsca zajęli:

II miejsce woj. łódzkie
III miejsce woj. podlaskie
IV miejsce woj. lubelskie

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024