Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strażnicy miejscy okradali parkomaty w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Jest wyrok w tej sprawie. Damian K. i Tomasz S. zostali skazani na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, kilkutysięczne grzywny i obowiązek zwrócenia skradzionych pieniędzy. Wyrok jest nieprawomocny.

Do kradzieży doszło w marcu 2015 roku. Osoby kontrolujące Strefę Płatnego Parkowania wychwyciły brak około 7 tysięcy złotych w kasetach parkomatów znajdujących się w centrum miasta. Ta kwota nie trafiła do banku 5 i 10 marca. Zapis z kamer monitoringu nie pozostawiał wątpliwości, że potencjalnymi złodziejami są dwaj strażnicy obsługujący tego dnia urządzenia. Obaj mężczyźni zostali dyscyplinarnie zwolnieni. Początkowo Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu umorzyła sprawę. Po zażaleniu złożonym przez prezydenta, sąd nakazał ponowne jej rozpatrzenie. Ostatecznie mężczyźni usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, powiązane z kradzieżą z włamaniem. Strażnicy nie przyznawali się do winy. Akt oskarżenia trafił do wodzisławskiego sądu we wrześniu 2016 roku. Sprawa ciągnęła się dwa lata. W końcu Sąd Rejonowy w Wodzisławiu uznał byłych strażników miejskich za winnych.

Damian K. musi zapłacić 2 tysiące złotych grzywny, a Tomasz S. 4 tysiące. Obaj mają oddać wodzisławskiemu magistratowi skradzione pieniądze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022