Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strefa kultury w Rybniku. Co będzie działo się w ten weekend?

Facebook Twitter

Rynek Pełen Muzyki i koncerty zespołu Na Razie oraz The Farsk. Na terenie zespołu szpitalnego Juliusz przy Klasztornej Silent Disco oraz wystawa poświęcona tematowi rybnickiego szpitalnictwa. W każdą sobotę i niedzielę wakacji ul. Klasztorna zamienia się w zielony ogródek letni!

Fot. rybnik.eu

W sobotę (17.07.) w ramach cyklu Rynek Pełen Muzyki odbędzie się koncert zespołu Na Razie. Ze specjalnie ustawionej sceny widzowie będą mogli słuchać muzyki przez dwie godziny, między 18.00 a 20.00. Od 19.00 na terenie zespołu szpitalnego Juliusz (ul. Klasztorna 3) będzie można uczestniczyć w Silent Disco. To impreza taneczna, podczas której uczestnicy bawią się przy muzyce w specjalnych słuchawkach. Wydarzenie w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Jak sama nazwa wskazuje, impreza jest cicha, ale tylko dla osób trzecich. Każdy uczestnik otrzymuje na wejściu bezprzewodowe słuchawki, a na imprezie zazwyczaj gra dwóch lub trzech DJ’ów. Każdy uczestnik może wybrać, którego DJ’a w danym momencie chce słuchać.

Interesująco zapowiada się również niedziela (18.07.). Na rynku kolejny dwugodzinny koncert –wystąpi zespół The Farsk. W strefie Juliusza muzeum zaprasza na wystawy. Ekspozycje prezentowane w pomieszczeniach dawnego szpitala będą poświęcone tematowi rybnickiego szpitalnictwa. Muzeum przygotowało też prelekcję, którą w klimacie lekarskim poprowadzi dyrektor placówki, dr Bogdan Kloch. „Wokół szpitala Juliusza” to powieść o dziejach miejsc otaczających szpital, bogata w przeszłość wędrówka sięgająca schyłku XVIII wieku.

Harmonogram weekendowych wydarzeń Letniej Strefy Kultury:

 • 17 lipca, sobota, godz. 18.00 – Rybnicki Rynek
  Rynek Pełen Muzyki
  Koncert zespołu Na Razie
 • 17 lipca, sobota, godz. 19.00 – Zespół szpitalny Juliusz, ul. Klasztorna 3
  Silent Disco
  Impreza taneczna, podczas której uczestnicy bawią się przy muzyce w specjalnych słuchawkach
 • 18 lipca, niedziela, godz. 14.00 – Zespół szpitalny Juliusz – Pawilon Rafał, ul. Klasztorna 3
  Strefa wystaw
  Na terenie pawilonu zostaną udostępnione wystawy: „Wojny rybniczan”, „W cieniu wielkiej płyty”, „Rybnickie szpitale w ikonografii”. Ekspozycje będzie można zwiedzać do godz. 19.00.
 • 18 lipca, niedziela, godz. 18.00 – Rybnicki Rynek
  Rynek Pełen Muzyki
  Koncert zespołu The Farsk
 • 18 lipca, godz. 18.00 – Zespół szpitalny Juliusz – Pawilon Rafał, ul. Klasztorna 3
  Prelekcja „Wokół szpitala Juliusza”
  Opowieść o dziejach miejsc otaczających szpital. To bogata w przeszłość wędrówka sięgająca schyłku XVIII wieku. Prelekcje w klimacie lekarskim będzie prowadził dr Bogdan Kloch.
 • Każda sobota i niedziela wakacji, od godz.12.00 – Zespół szpitalny Juliusz, ul. Klasztorna 3
  Zielony ogródek letni – ul. Klasztorna od bramy wjazdowej na teren Zespołu Szkół Urszulańskich do ul. 3 Maja zamieni się w przestrzeń z niesamowitym klimatem. Na ulicy ustawione zostaną drewniane domki gastronomiczne, palety, leżaki i pufy. Zarząd Zieleni Miejskiej zadba o wystrój (donice z roślinnością, oświetlenie), Rybnickie Służby Komunalne uporządkują teren.

Będzie się działo w rybnickim śródmieściu, ale nie tylko!

W Kamieniu zaplanowano Motorockowisko! To już VIII edycja festiwalu. W tym roku wydarzenie odbędzie się na terenie MOSIR-u, nieopodal Ośrodka Przygotowań Sportowych Olimpia. Impreza wystartuje jutro (17.07.) o godz. 15:00. Z parkingu miejskiego przy ul. Hotelowej wyjedzie parada motocykli, samochodów terenowych oraz zabytkowych. Przejadą kilka kilometrów i dojadą do parkingu przy ul. Jodłowej. Zainteresowani będą mogli wjechać na teren imprezy, parkując swoje maszyny w strefach dla samochodów lub motocykli. Później do wieczora będzie mocno muzycznie:

 • 15:30 – Batna
 • 16:30 – Blueset
 • 18:30 – 4 Szmery
 • 20:30 – Tabu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lutego 2023