StartWiadomości Wiadomości dnia

Strefa rodzica dla rydułtowskiej pediatrii

Strefa to przystosowane do potrzeb rodziców pragnących opiekować się swoimi dziećmi podczas hospitalizacji pomieszczenia socjalne. Pozwalają one opiekunom na przygotowanie posiłku czy po prostu chwilę relaksu. W ramach strefy powstała również dodatkowa łazienka.

Na pierwszym piętrze budynku, w którym mieści się Oddział Pediatryczny, wyremontowana została świetlica dla dzieci. Są nowe mebelki, półki na zabawki i książki, stoliki i krzesła, tapety i tablice kredowe.

To nie pierwsza pomoc okazana szpitalom przez lokalnych przedsiębiorców oraz organizacje społeczne. W minionym roku dzięki ich zaangażowaniu PPZOZ wzbogacił się m.in. o nowe łóżka i materace przeciwodleżynowe.

Przy okazji spotkania szpital pochwalił się dwoma nowoczesnymi ultrasonografami, przekazanymi przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sprzęt ten wykorzystuje zaawansowane technologie, wcześniej stosowane tylko w aparatach klasy premium.

Posiada znacznie lepsze możliwości wizualizacji, zapewniając skuteczniejszą diagnostykę małych pacjentów. Poza zaawansowanymi funkcjami obrazowania posiada także możliwość wysyłania obrazów na urządzenia mobilne, a także wygodne funkcje 3D. W szpitalu jest wykorzystywany m.in. do badania dziecięcych bioderek, ciemiączek i innych narządów.

Zobacz zdjęcia:

Zostaw komentarz