Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Studenci ostatniego roku pielęgniarstwa pytają: Co z nami będzie?

Facebook Twitter

Studenci ostatniego roku pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu dużo spokojniejsi dzięki interwencji Radia 90. W ich imieniu pytaliśmy o ich przyszłość, ponieważ oni sami narzekali na brak kontaktu z uczelnią. A pytali m.in. o możliwość odbywania praktyk zawodowych i termin obrony pracy licencjackiej.

Koronawirus zaatakował nagle, uniemożliwiając nam normalne zajęcia na uczelni oraz odbywanie praktyk w szpitalach

– pisali do naszej redakcji. W mailu od studentów przeczytaliśmy:

Zostaliśmy porzuceni i zapomniani przez uczelnię. Nie mamy informacji, co robić dalej lub docierają do nas ich chaotyczne strzępki. Kiedy wysyłamy wiadomości z prośbami o dalsze informacje, jesteśmy zbywani. Nie mamy żadnego pojęcia o egzaminie zawodowym.

Studenci pielęgniarstwa prosili o interwencję, by móc kreślić plany na przyszłość. I po naszym kontakcie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu otrzymali odpowiedź, dzięki której już wiedzą, że nie muszą zgłaszać się na wolontariat do szpitalu, by odbyć praktyki, że mają czekać, aż uczelnia ustali ze szpitalami zasady ich wejścia na teren lecznicy.

W czasie epidemii nie jest to proste: odbycie zajęć praktycznych wymaga zgody nie tylko dyrekcji szpitala, ale i sanepidu, studentów trzeba wyposażyć w środki ochrony osobistej. Dopóki nie uda się zamknąć ostatniego semestru, czyli uzyskać wszystkich zaliczeń nie będzie wyznaczony egzamin dyplomowy, a obrona prac licencjackich odbędzie się do dwóch tygodni po tym terminie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021