Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Studenci wracają na uczelnie. Sprawdzamy jak będzie wyglądała nauka

Facebook Twitter

Studenci wracają na uczelnie. Sprawdzamy jak będzie wyglądała nauka w rozpoczynającym się nowym roku akademickim. Część uczelni takich jak Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, czy Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozpoczyna naukę w trybie stacjonarnym.

Są jednak i takie, jak na przykład Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, który będzie uczył w trybie hybrydowym. Tak będzie wyglądała nauka w rybnickiej filii mówi jej kierownik:

Tomasz Zieliński: Na czym polega ta forma hybrydowa? Oznacza ona, że w formie stacjonarnej na studiach I i II stopnia realizowane będą wszystkie ćwiczenia, laboratoria i zajęcia z wychowania fizycznego oraz wykłady anglojęzyczne na anglojęzycznych kierunkach, które są również na naszym uniwersytecie realizowane. Natomiast w formie zdalnej na studiach I i II stopnia realizowane będą wykłady, seminaria, lektoraty i konsultacje.

W hybrydowym trybie naukę rozpocznie także cieszyński wydział zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznezu.

Chcemy wykorzystać możliwości jakie daje zdalna nauka

– mówi dyrektor operacyjny wydziału zamiejscowego:

Grzegorz Adam: Wykorzystując to co dobrego pandemia nam przyniosła, czyli dobre doświadczenia związane z kształceniem zdalnym, w wielu przypadkach okazało się, że świetnie takie narzędzia można wykorzystać, oczywiście jeżeli robi się to z głową i na odpowiednim poziomie.

Przypomnijmy, że w kończącym się roku akademickim większość uczelni przeszła na system hybrydowy, obrony prac także odbywała się w tym trybie.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj