Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Studenckie praktyki w cieszyńskim więzieniu online

Facebook Twitter

Studenckie praktyki w cieszyńskim więzieniu, tak jak wiele innych rzeczy, tylko online. Ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne spotkanie, które jeszcze nie tak dawno odbyłoby się na żywo, zorganizowane zostało internetowo.

Fot. sw.gov.pl

Do czasu pandemii cieszyńscy żacy byli częstymi gośćmi Zakładu Karnego w Cieszynie, gdzie odbywali praktyki. Dla studentów zwłaszcza resocjalizacji, obecna sytuacja jest sporym utrudnieniem w realizacji praktyk. Na razie jednak musi to wystarczyć.

Dziś (25.02.) w trakcie spotkania, ze studentami II roku Resocjalizacji z Edukacją Międzykulturową Uniwersytetu Śląskiego, pracownicy cieszyńskiego zakładu karnego przedstawili sposób pracy z osadzonymi, możliwości pomocy, zatrudnienia w czasie odbywania kary. Studentów interesowała sytuacja gdy osadzonym jest cudzoziemiec, możliwości zatrudnienia w Służbie Więziennej czy pomoc psychologiczna i medyczna poza murami więzienia.

W trakcie spotkania studenci zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania jednostki penitencjarnej typu zamkniętego, którą omówili ppłk. Rafał Kaczmarczyk, z-ca dyrektora oraz por. Tomasz Głasek, rzecznik prasowy. W ramach współpracy z Uniwersytetem Śląskim, po dzisiejszym spotkaniu informacyjnym, studenci przygotują szereg spotkań z zakresu zachowań prozdrowotnych i profilaktyki uzależnień, które zostaną przedstawione osadzonym w formie prezentacji multimedialnych i spotkań on-line.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 maja 2021