Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Student Politechniki Śląskiej mistrzem świata w grę Tetris

Facebook Twitter

Adam Matys, student matematyki na Politechnice Śląskiej, został mistrzem świata w Tetrisie Klasycznym DAS. Zawody odbyły się w sierpniu niemieckim Fürth.

mat. prasowe Politechnika Śląska

Tetris to gra logiczno-zręcznościowa, stworzona w latach 80. XX wieku. W ostatnich latach znów zyskuje na popularności. Polega na układaniu spadających tetromin, czyli figur składających z połączonych ze sobą czterech kwadratów. Wypełnienie całego rzędu planszy powoduje jego skasowanie i zdobycie punktów.

W zawodach wzięło udział 55 zawodników z 20 krajów.

Finał okazał się zdecydowanie najtrudniejszy. W niezwykle wyrównanym i stojącym na wyjątkowo wysokim poziomie pojedynku wygrałem 4:3 z Niemcem Janem Lorenzem, zdobywając tytuł mistrza świata w Tetrisie Klasycznym DAS

– powiedział Adam Matys.

Student z grą Tetris po raz pierwszy zetknął się w 2017 roku. Zainteresował się nią przez przypadek.

W internecie zobaczyłem nagranie finału Mistrzostw Świata w Tetrisie z 2016 roku. Kilka miesięcy później, znowu przez przypadek, zobaczyłem występ Fina Janiego Herleviego na Mistrzostwach Świata z 2017 roku, który wydał mi się bardzo interesujący. Z czasem zacząłem coraz więcej oglądać, potem również grać, aż w pewnym momencie poświęcać treningowi niemalże każdą wolną chwilę. Od samego początku swojej przygody z Tetrisem występuję pod pseudonimem „AdamMts”

– mówił student.

Adam Matys pochodzi z Bytomia, studiuje na II roku matematyki na Politechnice Śląskiej. We wrześniu wybiera się Mistrzostwa Polski w Toruniu, a w listopadzie Mistrzostwa Europy w Kopenhadze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024