Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Studentka roku i utalentowany grafik – zdolni mieszkańcy Rydułtów

Facebook Twitter

Niezwykle utalentowani - Żaneta Matuszek i Marek Pośpiech. Zdobywczyni studenckiego Nobla i jeden z najzdolniejszych młodych grafików. Swoje zdolności rozwijają ciężką pracą - nauką, zdobywaniem doświadczenia.

Jeden z najlepszych młodych grafików w Polsce mieszka w Rydułtowach. To Marek Pośpiech. Rok temu skończył Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach:

Pierwsze kroki Marek Pośpiech stawiał w Ognisku Plastycznym w Rydułtowach u profesora Franciszka Niecia:

Franciszek Nieć profesor PWSZ w Raciborzu i dyrektor Ogniska Plastycznego w Rydułtowach przyznaje, że takich studentów jak Marek Pośpiech jest niewielu. Większości często zdolnym ludziom brakuje determinacji:

Sukcesami, ale w innej dziedzinie może pochwalić się także pochodząca z Rydułtów Żaneta Matuszek, studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Zdobywczyni Diamentowego Grantu przyznawanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oraz studenckiego Nobla w kategorii nauki rolnicze i przyrodnicze, zajmuje się badaniami wpływu stresu na komórki drożdży:

Dodajmy, że młodzi zdolni rydułtowianie spotkali się w poniedziałek (10.08.) z władzami Rydułtów. A rozmawiał z nimi Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024