Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Studniówka na 215 dni przed maturą. Raciborscy maturzyści chcieli zdążyć przed kolejnym lockdownem

Facebook Twitter

Raciborscy maturzyści zorganizowali bal studniówkowy na 215 dni przed maturą, aby wyprzedzić kolejny lockdwon. W Bieńkowicach bawiło się kilkaset osób, wszyscy to przyszłoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz z Liceum Sztuk Plastycznych.

fot. facebook.com/zso1raciborz

Na początku tego roku z powodu pandemii studniówek nie było, dlatego też teraz postanowiono ją zorganizować kilka miesięcy wcześniej. Z maturzystami rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Radio 90: 215 dni do matury, a Wy się bawicie na balu studniówkowym. Czyj to był pomysł?

Uczniowie: Nas wszystkich, nauczycieli, rodziców, żeby nam nie uciekła ta studniówka, bo nie wiadomo jaka będzie sytuacja w styczniu.

Radio 90: Wy pamiętacie co się działo, nie było studniówek.

Uczniowie: To było bardzo przykre dla naszych starszych kolegów. (…) Każdy na to czeka całe liceum. (…)

Pomysł organizacji studniówki w październiku pojawił się pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Mówi wychowawczyni jednej z klas:

Marzena Niżborska: W czerwcu, kiedy zaczęliśmy mówić o studniówce, to przyszło młodzieży do głowy, że może znowu się powtórzyć sytuacja z zeszłego roku i wpadli na pomysł, żeby zrobić to wrzesień, październik. Ta studniówka była wyjątkowa, bo pomyśleliśmy, że jedna duża sala nas nie usatysfakcjonuje, jakby były obostrzenia. W Bieńkowicach znalazło się miejsce, gdzie były 3 sale, aby w momencie limitu osób, obostrzenia były zachowane.

W ślad za pomysłem raciborskich maturzystów z ZSO nr 1 poszły inne szkoły. Za miesiąc studniówkę chce zorganizować II LO z Raciborza.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj