StartKultura

Stwórz własną szopkę – zachęcają w Wodzisławiu

Szopka bożonarodzeniowa to makieta przedstawiająca wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa (stajni, jaskini lub groty). Sceny obrazują moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców. W każdej szopce znajduje się mały Jezus, Maryja i Józef. Najczęściej elementem szopki polskiej są także postaci Trzech Mędrców, pasterzy, a także bydło, owce, często pojawia się także Gwiazda Betlejemska i anioły.

Wykonanie takiej szopki wymaga niemało czasu, cierpliwości i inwencji twórczej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować stworzyć mniej profesjonalna makietę, która idealnie wkomponuje się pod choinką. Tylko jak tego dokonać?

Należy zjawić się 14 grudnia w wodzisławskim muzeum, gdzie po raz kolejny już odbywać się będą warsztaty szopkarskie. To właśnie podczas tych zajęć, najmłodsi wodzisławianie będą mogli spróbować stworzyć swoją własną szopkę z przeróżnych materiałów i z pomocą pracowników Muzeum Miejskiego.

Warsztaty rozpoczynają się w poniedziałek, 14 grudnia, o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy. W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem 32 455 25 74.

Zostaw komentarz