Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Stwórz własną szopkę – zachęcają w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Wiadomo, że wykonanie takiej szopki wymaga niemało czasu, cierpliwości i inwencji twórczej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować stworzyć mniej profesjonalną makietę, która idealnie wkomponuje się pod choinką. W poniedziałek (14.12.) wodzisławskie muzeum organizuje dla najmłodszych warsztaty szopkarskie. Początek o godzinie 16.00.

Szopka bożonarodzeniowa to makieta przedstawiająca wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa (stajni, jaskini lub groty). Sceny obrazują moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców. W każdej szopce znajduje się mały Jezus, Maryja i Józef. Najczęściej elementem szopki polskiej są także postaci Trzech Mędrców, pasterzy, a także bydło, owce, często pojawia się także Gwiazda Betlejemska i anioły.

Wykonanie takiej szopki wymaga niemało czasu, cierpliwości i inwencji twórczej. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować stworzyć mniej profesjonalna makietę, która idealnie wkomponuje się pod choinką. Tylko jak tego dokonać?

Należy zjawić się 14 grudnia w wodzisławskim muzeum, gdzie po raz kolejny już odbywać się będą warsztaty szopkarskie. To właśnie podczas tych zajęć, najmłodsi wodzisławianie będą mogli spróbować stworzyć swoją własną szopkę z przeróżnych materiałów i z pomocą pracowników Muzeum Miejskiego.

Warsztaty rozpoczynają się w poniedziałek, 14 grudnia, o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy. W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem 32 455 25 74.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2020