Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Stworzenie lądowiska dla śmigłowców w cieszyńskim szpitalu będzie droższe niż zakładano

Facebook Twitter

Lądowisko dla śmigłowców ratunkowych przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie może być droższe niż zakładano. Dlatego też powiat cieszyński zdeklarował, że zabezpieczy większe środki na ten cel niż było to wcześniej planowane. Przypomnijmy, wcześniej zakładano, że na realizację projektu potrzebny będzie wkład własny szpitala w wysokości 450 tysięcy złotych.

Projekt ten uległ jednak zmianie. Teraz kwota wzrosła do 560 tysięcy złotych. Reszta środków ma pochodzić z unijnej dotacji. Wniosek o dofinansowanie należy złożyć do końca tego miesiąca, pod warunkiem, że placówka posiada zabezpieczenie finansowe organu nadzorującego, a tym jest właśnie cieszyński powiat. Dlatego też radni przychylili się do wniosku o zwiększenie kwoty.

Jednocześnie według nowego kosztorysu okazało się, że cała inwestycja będzie droższa o 2 miliony 100 tysięcy złotych. W pawilonie łóżkowym, na dachu którego ma powstać lądowisko, konieczna jest przebudowa i modernizacja systemu zabezpieczeń przeciwpożarowych. Pieniądze na te prace ma w całości wyłożyć powiat.

Dodajmy, że cała inwestycja pochłonie łącznie 7 milinów 700 tysięcy złotych. Dlaczego lądowisko jest tak ważne dla szpitala w Cieszynie? Jeżeli powstanie w szpitalu będzie mógł nadal funkcjonować Szpitalny Oddział Ratunkowy, w innym przypadku placówka musiałaby działać na zasadzie Izby Przyjęć.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj