Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Styczniowe spotkania DKK w Rybniku

Facebook Twitter

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na styczniowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki.

fot. Sarah_Loetscher/ pixabay.com

W środę 15 stycznia o godzinie 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. Szafranka 7) w Rybniku uczestnicy klubu będą rozmawiać o książce „Broniewski. Miłość, Wódka, polityka” Mariusza Urbanka. Moderatorem spotkania jest Grażyna Polnik.

„Broniewski. Miłość, Wódka, polityka”

Pierwsza kompletna, oparta na materiałach źródłowych, biografia Władysława Broniewskiego, ukazująca jego skomplikowane losy, fascynacje i rozczarowania polityczne, nieprzejednaną postawę polskiego patrioty, mimo pozorów uległości wobec władzy i nacisków politycznych. Wiele przytoczonych wierszy ukazuje, jak bardzo twórczość poety osadzona była w świecie osobistych doznań, przeżyć i przemyśleń, a nie była wynikiem koniunkturalnych rozgrywek. Bogaty materiał ilustracyjny.

(Źródło: lubimyczytac.pl).

Z kolei w czwartek 30 STYCZNIA o godz. 16:00 w filii nr 2 PiMBP przy ul. Zebrzydowickiej 30 klubowicze będą dyskutować o książce „Cytrynowy stolik”  Juliana Barnesa. Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

„Cytrynowy stolik”

Subtelne, mądre i pięknie napisane opowiadania o wieku dojrzałym. Bohaterowie opowiadań Juliana Barnesa starzeją się – niektórzy z goryczą, inni z rezygnacją, jeszcze inni stawiają gniewny opór. Realia ich życia są różne, od dziewiętnastowiecznej Szwecji i Rosji do współczesnego „fryzjera” na londyńskim przedmieściu, gdzie bohater podczas kolejnych wizyt rozmyśla nad swoim życiem. Postacie Barnesa wiedzą, że ich czas dobiega końca, i tym silniejsze stają się ich namiętności i tęsknoty.

 

(Źródło: lubimyczytac.pl).

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj