Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Subregion Zachodni zaprasza! Tym razem do Czernicy

Facebook Twitter

Jeśli chcesz wziąć udział w rozgrywkach plenerowej gry planszowej, uszyć makietkę, poznać świat dawnych zwyczajów lub odbyć gwiezdną podróż - to ten dzień jest właśnie zaplanowany dla ciebie! Już w piątek (14.08.) kolejna odsłona dni otwartych w najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego regionu, do których tego lata zaprasza Subregion Zachodni.

Tym razem dla mieszkańców otwiera się zameczek w Czernicy. Od 11.00 do 16.00 sporo atrakcji, szczegóły już są w naszym portalu. Jeszcze tylko dziś (12.0.8.) można zarejestrować się online, ale oczywiście jeśli będzie miejsce, kolejne osoby będą mogły dołączyć do zajęć.

Zapraszamy na dzień otwarty przy Zameczku w Czernicy! Termin: 14.08.2020 r. w godzinach od 11:00 do 16:00 Adres: ul. Wolności 39, 44-282 Czernica

PAMIĘTAJ! Jeśli chcesz zgłosić kilka osób do udziału w wydarzeniu musisz wypełnić formularz dla każdej osoby osobno.
UWAGA! – Jeśli będziesz brał udział w warsztatach lub spacerach to zostaw nam swój numer telefonu. Jeśli nie będzie wolnych miejsc na wybraną przez Ciebie godzinę – skontaktujemy się z Tobą!

!UWAGA! W dniu wydarzenia tzn. 14 sierpnia od godz. 9:30 należy najpierw zgłosić się do namiotu organizatora (Subregion Zachodni) w celu pobrania bonów na wybrane przez siebie atrakcje.

Program wydarzenia

1. Rozgrywki: Plenerowa gra planszowa pn. „Dawni Rzemieślnicy”
Przestrzenna gra planszowa, podczas której uczestnicy stają się pionkami do gry, a pozostała część drużyny rozwiązuje zadania spotykając na swojej trasie prawdziwych rzemieślników, czas rozgrywki około 40 min.)
Rozgrywki rozpoczną się o godzinie: 10:00 i 11:00
Zapisz się na rozgrywki już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w rozgrywkach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

2. Etnopracownia – rękodzielnicze zajęcia dla dzieci, wprowadzające w świat dawnych zwyczajów, tradycji bliskich w różnych zakątkach świata i Polski. Zajęcia skierowane głównie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Czas trwania zajęć: 1 godzina

Zajęcia rozpoczną się o godzinie: 11:00 i 12:00
Zapisz swoje dziecko na zajęcia już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w zajęciach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

3. Szycie makatek – warsztat krawiecki podczas którego uczestnicy wyszyją makatkę, na styl które zdobiły dawne śląskie kuchnie) Czas trwania zajęć: 1 godzina
Zajęcia rozpoczną się o godzinie: 11:00 i 13:00
Zapisz się na zajęcia już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w zajęciach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

4. Gwiezdna podróż – wizyta w obserwatorium astronomicznym AstroLab

Opowieść o Kosmosie – seans filmowy ukazujący fascynujący świat Kosmosu, począwszy od naszej planety Ziemi – wyjątkowego miejsca tętniącego życiem, po najdalsze i najbardziej tajemnicze zakątki Wszechświata,
Godziny rozpoczęcia wizyt: 14:00 i 15:00
Zapisz się na wizytę już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w zajęciach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

5. Pracownia zbożowa – warsztat dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat polegający na przybliżeniu dzieciom rodzajów zbóż, ich przeznaczenia. Podczas warsztatów będzie można wykonać zbożową mozaikę, poznać tajniki mielenia zboża w żarnach czy wypieku podpłomyków.
Godzina rozpoczęcia warsztatu: 14:00
Zapisz się na warsztat już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

6. Śląska zegródka – zajęcia skierowane przede wszystkim do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Podczas zajęć zapoznamy dzieci się z tradycyjną śląską zegródką, zasiejemy łąkę kwietną w doniczkach – każde dziecko otrzyma łąkę w doniczce w prezencie! Dzieci poznają znaczenie i zastosowanie ziół, będą mogły również skosztować naparów z ziół. Czas trwania zajęć 1 godzina.
Zajęcia rozpoczną się o godzinie: 14:00
Zapisz swoje dziecko na zajęcia już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w zajęciach wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

7. Spacer „W poszukiwaniu zaginionej wioski” – spacer bezdrożami Czernicy z przewodnikiem, podczas spaceru usłyszycie opowieść o zaginionej wiosce, spotkacie też duchy przeszłości, które wprowadzą Was w swoje historie). Czas trwania spaceru: około 1 godziny.
Spacery rozpoczną się o godzinie: 14:00 i 15:00
Zapisz się na spacer już dziś on-line. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w spacerze wyłącznie w przypadku wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona!

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj