Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Substancja psychoaktywna”. Nowa wystawa w halo! Rybnik

Facebook Twitter

Otwarcie nowej ekspozycji malarstwa w halo! Rybnik. To wystawa akwareli Elwiry Zembrzuskiej. Wystawę można oglądać codziennie od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00-18.00 do 4 czerwca.

„Substancja psychoaktywna” w halo! Rybnik jest pierwszą odsłoną wystawy, która dotyka tematów bliskich artystce, takich jak samotność, duchowość, kobiecość i męskość, ciało. E. Zembrzuska odwołuje się do swoich doświadczeń artystycznych związanych z ikoną, sztuką sakralną, pracą terapeutyczną z mandalą. Wystawa będzie indywidualną podróżą artystki odwołującej się do archetypów.

Ta prezentacja to pierwszy pokaz prac w technice akwareli, zestawiający najnowsze realizacje prac dotąd niepokazywanych. Zaproponowana narracja pozwala uwypuklić migracje i powroty podejmowanych tematów.

Elwira Zembrzuska

Artysta plastyk, nauczyciel jogi klasycznej i terapii ruchem, pedagog, założycielka Studia YogaRybnik.com. Zajmuje się projektowaniem, malarstwem, witrażem oraz mozaiką.
Na co dzień pracuje jako nauczyciel jogi w studio YogaRybnik.com, nauczyciel rysunku i malarstwa oraz instruktor sztuk pięknych w studio YogaRybnik.com z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Absolwentka Edukacji Artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz podyplomowych studiów Techniki Relaksacyjne na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Studium Konserwacji Zabytków o specjalności witraż.

Przeprowadziła wiele prac konserwatorskich m.in. witraże w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, realizacja konserwatorska witraży pracowni Jackowskiego i Powalisz w gotyckim kościele pw. św. Wojciecha w Poznaniu (świątynia wznosząca się na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu).
Zrealizowała 50 m kwadratowych mozaiki w kościele pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie (Objawienie się Chrystusa w Wieczerniku )oraz wielu mniejszych projektów dla klientów świeckich. Jej realizacje witrażowe można rownież zobaczyć w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Skończyła wiele warsztatów i kursów w ramach swojej ponad 20-letniej praktyki jako arteterapeuta i instruktor jogi. Pracuje z malarstwem intuicyjnym, technikami plastycznymi w pedagogice Waldorfskiej, symboliką mandali w koncepcji Jungowskiej, technikami oddechowymi w niwelowaniu stresu i zaburzeniach psychosomatycznych, psychosomatyką w jodze i relaksacji, treningiem autogennym Schultza, relaksacją Jacobsona, Somayog i techniką Aleksandra oraz tańcem relaksacyjnym. Absolwentka kursów: TRE ® (Trauma Releasing Exercises), metody Feldenkraisa, jogi i medytacji dla dzieci, jogi dla kobiet w ciąży.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj