Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Suche drzewa przy trasie Syrynia- Buków zagrażają bezpieczeństwu

Facebook Twitter

To Droga Wojewódzka numer 936, wzdłuż której rośnie szpaler drzew, niestety w złym stanie. Zwrócił nam na to uwagę jeden z naszych słuchaczy, który pokonuje często tę trasę.

Szczególnie niebezpiecznie robi się przy silnych podmuchach wiatru, które łamią gałęzie i konary, a te spadają na drogę stwarzając zagrożenie dla kierowców.

Czy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach planuje wycinkę?

Okazało się, że Zarząd Dróg Wojewódzkich wystąpił do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu o zgodę na wycięcie 44 drzew już w ubiegłym roku. Część prac została już wykonana, ale trzeba było je przerwać z uwagi na okres lęgowy ptaków: między kwietniem a październikiem drzew wycinać nie wolno. W sumie do końca tego roku wyciętych zostanie 45 drzew, bo o pozwolenie na to jeszcze jedno drzewo Zarząd Dróg Wojewódzkich zwrócił się w ostatnich miesiącach. Znikną więc drzewa rosnące w pasie drogowym, ale to nie znaczy, że wszystkie, jakie rosną na trasie Syrynia- Buków. Część drzew rośnie w pobliżu cieków wodnych, a tym terenem administrują Wody Polskie, więc w tych konkretnych przypadkach to ta instytucja podejmuje decyzję.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024