Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sukces wypożyczalni sprzętu dla niepełnosprawnych w Rybniku

Facebook Twitter

Kilka dni temu w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ulicy Kościuszki w Rybniku, ruszyła wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych. Dziś już nie ma nic, bo cały sprzęt został wypożyczony.

Rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Sprzęt został wypożyczony dosyć szybciutko. Cztery rowery trójkołowe, były trzy wózki, balkoniki i kule.

Radio 90: I to wszystko się rozeszło?

Rozeszło się to bardzo szybciutko, w przeciągu trzech dni nie było już w ogóle sprzętu. Chyba atrakcyjne jest to, że to jest za darmo, wypożyczalnia, że nie ma takiej obawy, że nie starczy na wypożyczenie. Zawsze to są jakieś pieniądze. Jeżeli ktoś jest długotrwale chory to każdy grosz jest ważny czy to jest 50, czy 100 zł to są jednak wydatki.

Dlatego też Lidia Moc apeluje do mieszkańców, aby do WTZ-u oddać niepotrzebny sprzęt taki jak wózki inwalidzkie, kule czy chodziki. Ale wypożyczalnia to nie jedyna nowa działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rybniku. Kilka dni temu w placówce przy Kościuszki ruszyło także centrum prezentowe, gdzie można kupić wyroby uczestników WTZ-ów:

Do tej pory, wyroby były sprzedawane głównie w okolicy świąt, w ramach kiermaszy. W tej chwili chcemy uruchomić taką sprzedaż całoroczną (…).

Warto podkreślić, że dzięki sprzedaży, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej mają fundusze na wakacyjne wyjazdy i nie tylko.

Rowery trójkołowe, można za darmo wypożyczyć w Warsztatach Terapii Zajęciowej Nr 1 przy ul. Kościuszki 55a w Rybniku. Na tyłach swojej siedziby WuTeZe uruchomiły wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, miejsce jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00, a obsługiwana jest przez samych uczestników warsztatów w ramach praktyk zawodowych. W tym samym budynku funkcjonuje także WuTeZetowe Centrum Prezentowe z wyrobami rękodzieła uczestników WTZ-ów.

Zobacz też:

Zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022