Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sukces zespołu tanecznego Miraż. Wodzisławianki mistrzyniami świata! [FOTO]

Facebook Twitter

Ofelia Sobik oraz Hanna Łaciok z zespołu tanecznego Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury okazały się najlepsze na świecie w stylu jazzowym w kategorii juniorów podczas Mistrzostw Świata IDO World Balet, Jazz, Modern & Contemporary w Warszawie. Za choreografię zwycięskiego układu odpowiedzialna jest Klaudia Czapka.

fot: Miraż, Agnieszka Kozielska

Niemniej spektakularny sukces odniosła Zuzanna Wójtowicz, zdobywając tytuł wicemistrzyni świata juniorów w stylu baletowym w choreografii, którą przygotowała Evgeniya Makeeva-Wyputa. Tancerki na co dzień trenują w Wodzisławskim Centrum Kultury.

fot: Miraż, Agnieszka Kozielska

To spektakularny sukces zespołu tanecznego Miraż, z którego dumna jest cała społeczność Wodzisławia Śląskiego i okolic. Stanąć na podium obok reprezentacji innych krajów to najwyższe wyróżnienie i powód do wielkiej satysfakcji. Tancerki z WCK to młode dziewczęta, które zaczęły swoją przygodę z tańcem jeszcze w przedszkolu. Dziś święcą tryumfy na arenie międzynarodowej.

 Jestem pełna podziwu dla tancerek Mirażu i ich instruktorów. Przygotować dziecko do poziomu mistrzowskiego to wyczyn godny najlepszych. Gratuluję z całego serca sukcesów naszym tancerkom

– mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektorka Wodzisławskiego Centrum Kultury.

fot: Miraż, Agnieszka Kozielska

Prócz wspomnianego mistrzostwa świata duetu Sobik / Łaciok oraz wicemistrzostwa solistki Wójtowicz, Miraż przywiózł do Wodzisławia Śląskiego następujące nagrody: solo ballet junior – 8 miejsce dla Anny Kubicz w choreografii Evgeniyi Makeevej-Wyputy, solo jazz junior – 12 miejsce dla Ofelii Sobik w choreografii Emilii Sopyły, mini formacja jazz juniorzy – 5 miejsce w choreografii Izabeli Rosmus, mini formacja modern seniorzy – 11 miejsce w choreografii Izabeli Rosmus, formacja modern seniorzy – 14 miejsce w choreografii Martyny Musiolik, formacja jazz seniorzy – 12 miejsce w choreografii Klaudii Czapki.

fot: Miraż, Agnieszka Kozielska

Zespół taneczny Miraż działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 30 lat. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym wielokrotne mistrzostwo Polski oraz dwukrotny tytuł wicemistrza świata. Członkowie Mirażu tańczą na najwyższym poziomie, dzięki wszechstronnemu treningowi tanecznemu i akrobatycznemu. Dzieci i młodzież ćwiczą zarówno balet, jak i jazz, modern, contemporary oraz show. Obecnie zespół prowadzony jest przez Lenkę Krčovą, Izabelę Barską- Kaczmarczyk, Evgeniyę Makaeevą-Wyputę, Dominikę Pławną oraz Marcina Kosta. Choreografie do pokazów na mistrzostwa stworzyły Klaudia Czapka, Izabela Rosmus, Martyna Musiolik, Emilia Sopyła i Evgeniya Makaeeva-Wyputa. W zawodach udział wzięły: Martyna Brzoza, Wiktoria Erban, Zuzanna Halfar, Emilia Krzyształa, Anna Kubicz, Hanna Łaciok, Julia Michalska, Marta Mołdrzyk, Antonina Nowak, Wiktoria Sobala, Ofelia Sobik, Marta Witebska, Julia Wolny, Zuzanna Wójtowicz.

fot: Miraż, Agnieszka Kozielska

W roku 2021 Miraż zdobył: srebrny medal na Turnieju Tańca „School Dance” w Pawłowicach; 1 złoty, 5 srebrnych i 3 brązowe medale podczas Krajowych  Mistrzostw IDO w show i jazz dance w Szczawnie Zdroju; 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe medal podczas Krajowych Mistrzostw Polski w modern, contemporary, balet w Raszynie;  złoto na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca VIVERSO w Rybniku oraz 2 grand prix, 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży Dzieci Dzieciom – Bez Barier w Żorach – podsumowują trenerzy zespołu Miraż.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022