Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sukcesy młodych judoków z Rydułtów

Facebook Twitter

"Po czeskich Teplicach, Pucharze Polski w Piasecznie nasi chłopcy znów stanęli na podium" - cieszy się UKS Dwójka Rydułtowy i przesyła informacje o wynikach Pucharu Europy Kadetów w Judo, jakie odbyły się w Szczyrku.

www.facebook.com/UKS-Dwójka-Rydułtowy

To Wojtek Koziołek sprawił, że na Pucharze Europy zagrano Mazurka Dąbrowskiego. W kategorii wagowej do 66 kg był bezkonkurencyjny.

-pisze Małgorzata Neuman, prezes UKS Dwójka Rydułtowy:

To kolejny wielki triumf naszych judoków, nie tylko w skali kraju ale w skali całej Europy.

W Szczyrku rozegrano pierwszy turniej, który odbył się w czasie pandemii koronawirusa pod auspicjami EJU. Oprócz 51 zawodników Kadry Narodowej Polski w Pucharze Europy startowali judocy z Belgii, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Kosowa, Litwy i Słowenii.

Wojtek Koziołek  w kategorii wagowej do 66 kg pokonał, staczając ciężkie walki wszystkich swoich europejskich rywali, w tym ubiegłorocznego brązowego medalistę Mistrzostw Europy – Viljara Liparda. Z kolei w kategorii wagowej do 60 kg kolejny wielki sukces osiągnął Bartosz Naczyński, zdobywając brązowy medal.

To był niesamowity turniej, dwóch zawodników z naszego klubu startując w zawodach tej rangi stanęło na podium. Ten sukces chłopcy zawdzięczają swojej ciężkiej treningowej pracy pod okiem wspaniałego szkoleniowca Jana Mańka. Sukces jest tym istotniejszy, że zdobyty w trudnych treningowych warunkach. Chłopcy w pomieszczeniach klubowych trenują dopiero od sierpnia. Wcześniejsze miesiące od maja do końca lipca wymusiły treningi w otwartej przestrzeni i na prywatnych posesjach zawodników i oddanego swej pracy trenera. W ciężkich warunkach zrodzili się medaliści Pucharu Europy.

-cieszą się w klubie w Rydułtowach.

www.facebook.com/UKS-Dwójka-Rydułtowy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021