Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sukcesy naszych młodych lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Śląska

Facebook Twitter

Dużym sukcesem zakończyły się Halowe Mistrzostwa Śląska w lekkoatletyce młodzików, dzieci starszych i młodszych, które odbyły się w Ostrawie. Dlatego w Ostrawie, ponieważ to najbliższa nam hala z odpowiednią bieżnią, w której można rozegrać takie zawody. Śląscy lekkoatleci, i ci starsi i młodsi od lat walczą właśnie tam o miano najlepszych w naszym województwie.

Młodzi lekkoatleci z naszych klubów przywieźli z Ostrawy aż 21 medali- 10 złotych, trzy srebrne i osiem brązowych. Podzielili się nimi przedstawiciele aż 7 klubów. Dwa w biegu na 60 metrów i skoku w dal zdobyła 11-letnia Lena Zawadzka z Czerwionki-Leszczyn (UKMS Wilhelm Szewczyk Czerwionka-Leszczyny), także dwa złota wywalczył w biegu na 60 metrów i 60 metrów przez płotki jej klubowy kolega, Dominik Majewski.

Najszybsza w biegach na 60 metrów przez płotki i 300 metrów była Zofia Szopniewska z TL ROW-u Rybnik. Na tym samym dystansie w innej kategorii wiekowej zwyciężyła również 12-letnia Zofia Zichlarz z UKS-u Diament Godów (49,87 sek.), która, co ciekawe była szybsza od najszybszego z chłopców w biegu na 300 metrów.

Skok wzwyż wygrała Roksana Czarnecka z RMKS Rybnik, a w skoku w dal zwyciężył jej klubowy kolega Mikołaj Pawlucy. W pchnięciu kulą na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Malina z UKS-i Piątka Plus Rydułtowy.

W biegach na 60 metrów w swoich kategoriach najszybsi byli Lena Zawadzka i Dominik Majewski, ten ostatni wygrał także bieg na 60 metrów przez płotki, w takim samym biegu zwyciężyła Szopniewska Zofia, która wygrała też bieg na 300 metrów. Na tym samym dystansie zwyciężyła również Zofia Zichlarz, która złamała granicę 50. sekund i była szybsza od najszybszego z chłopców na tym samym dystansie. Skok wzwyż wygrała Roksana Czarnecka, a w skoku w dal zwyciężali Mikołaj Pawlucy i Lena Zawadzka. W pchnięciu kulą złoto wywalczyła Martyna Malina z Rydułtów.

12 medali, w tym 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych krążków wywalczyli młodzi lekkoatleci CKS Budowlani. 42 reprezentantów Częstochowy rywalizowało podczas Halowych Mistrzostw Śląska Młodzików (14-15 lat), dzieci starszych (12-13 lat) i dzieci młodszych (11-10 lat). Impreza odbyła się w czeskiej Ostrawie w niedzielę 9 lutego.

Link do wyników zawodów: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj