Sukcesy zapaśniczek i zapaśników z Raciborza

Reprezentacja Polski w zapasach kobiet z zawodniczkami MKZ Unia Racibórz w składzie: Paulą Kozłow i Agnieszką Król zajęła trzecie miejsce w rozgrywanym w Moskwie Pucharze Europy. W meczu decydującym o brązowym medalu, podopieczne trenera Krzysztofa Ołenczyna pokonały Turcję 5-3.

Spory udział w tym sukcesie miały właśnie zawodniczki z Raciborza które odniosły cenne zwycięstwa. Z dobrej strony zaprezentowali się także młodzi zapaśnicy MZK Unii Racibórz, którzy sześciokrotnie stawali na podium w turnieju imienia Ryszarda Dworoka w zapasach stylu klasycznym, który odbył się w Rudzie Śląskiej. Kadeci, czyli zawodnicy do lat 17 reprezentujący raciborską Unię wywalczyli łącznie 6 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Czarnecki, Michał Michniewicz, Filip Petrończak oraz Mariusz Tochwin. Srebrny medal przywiózł z zawodów Gracjan Głogiewicz, a brązowy Filip Świerczewski. W klasyfikacji drużynowej podopieczni trenera Piotra Żurawika zajęli drugą lokatę.