Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sukienki dla lalek zrobione na szydełku, papierowa wiklina, ozdoby z płatków kosmetycznych…

Facebook Twitter

Po pierwsze - trzy lalki w pięknych strojach zrobionych na szydełku, po drugie - zestaw ozdób przygotowanych z płatków kosmetycznych, po trzecie - zestaw ozdób choinkowych uheklowanych z białego kordonka. Wszystko dla słuchaczy radia 90 przygotowały panie z gminy Mszana.

To „Złote Rączki” z Połomi, „Magiczne Paluszki” z Gogołowej i mszański „Format”. Od lat wszyscy wkoło narzekają, że młode kobiety, dziewczyny nie chcą heklować, nie chcą robić na drutach, a tymczasem Małgorzata Kmieciak w Połomi spotkała Sonię – dziewczynka ma 7 lat i już robi cuda na szydełku. A zaczęło się od rozmowy o lalkach…

Pierwsze sukienki dla lalek Soni zrobiła jej mama – Aleksandra Wita – jak mówiła Gosi Kmieciak, bo była taka potrzeba:

Zajęcia z szydełka w szkole… może to jakiś pomysł dla innych szkół?

Z Gogołowej mamy dla słuchaczy Radia 90 zestaw ozdób – mogą być na stół, mogą być do okna – zrobionych z płatków kosmetycznych. Posłuchajcie:

A paniom w Połomi do głowy przyszło, aby robić ozdoby z papierowej wikliny. Co to takiego? Jak ją zrobić? Pokazywała nam to Urszula Maciończyk:

Grupa Format z Mszany przygotowała dla naszych słuchaczy zestaw ozdób na choinkę z białej koronki. To towar eksportowy. Podobne rzeczy pojechały do Francji, do miasta Houdain:

Panie i panowie: stroje dla lalek barbie dla słuchaczy Radia 90 przygotowały panie z połomskiego ośrodka kultury:

Dziękujemy za prezenty dla naszych słuchaczy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj