Superpuchar Polski dla hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie!

Wczoraj (20.10.) jastrzębianie, zdobywcy Pucharu Polski zmierzyli się z aktualnym mistrzem kraju, GKS-em Tychy. Spotkanie na stadionie Zimowym w Tychach wygrali 3:2 i sięgnęli po trofeum. Mecz był od początku do końca zacięty.

Gospodarze objęli prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej tercji. Druga odsłona meczu należała jednak do jastrzębian, którzy zagrali koncertowo, wygrali ją 3:1, a gole kolejno strzelali: Łukasz Nalewajka, Maciej Urbanowicz i Radosław Nalewajka. Tyszanie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Ponieważ w ostatniej tercji gole już nie padły Superpuchar zdobył JKH GKS-u.

Zagraliśmy dobre spotkanie

– mówi strzelec jednej z bramek, Łukasz Nalewajka:

Od początku zrealizowaliśmy założenia taktyczne, graliśmy odpowiedzialnie. W końcówce pierwszej tercji straciliśmy bramkę, ale to nas nie podłamało. Wyszliśmy na drugą tercję i graliśmy dalej swoje, bo jakbyśmy się cofnęli to byłaby najgorsza rzecz, jaką moglibyśmy zrobić. Dalibyśmy pole zawodnikom z Tychów, ale graliśmy swoje konsekwentnie do końca i udało nam się wygrać ten mecz.

Stadion Zimowy w Tychach jest szczęśliwy dla hokeistów z Jastrzębia. Zdobyli tam dwa Puchary Polski, a teraz Superpuchar:

Patrząc na ostatnie 3 lata, to mamy szczęście do zdobywania pucharów w Tychach. Tego trofeum jeszcze w Jastrzębiu nie było, więc super, że mogliśmy je zdobyć. Można powiedzieć, że to historyczne wydarzenie, bo to pierwszy Superpuchar w Jastrzębiu. Przed rokiem mieliśmy szansę u nas na lodowisku i się nie udało. Teraz wykorzystaliśmy szansę na lodowisku w Tychach.

Superpuchar to pierwsze trofeum wywalczone przez hokeistów z Jastrzębia w tym roku i jak wierzą sympatycy drużyny- nie ostatnie w tym sezonie.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

1:0 Szczechura (Seed, Mroczkowski) 19:24
1:1 Ł. Nalewajka (Bryk) 24:38
1:2 Urbanowicz (Klimiczek, Phillips) 27:24
2:2 Jeziorski 27:53
2:3 R. Nalewajka (Michałowski, Jarosz) 33:06

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Urbanowicz – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.