Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poszukiwany opiekun Romantycznej Baszty w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Chodzi o sezonową opiekę obiektu na historycznym Grodzisku. Osoba pełniąca funkcję opiekuna Wieży Romantycznej będzie musiała zapewnić obsługę obiektu przez sześć miesięcy, od kwietnia do września, we wtorki, środy i piątki w godzinach 12:00-18:00, w soboty i niedziele w godzinach 10:00-18:00.

W zakres obowiązków opiekuna wchodzą: udostępnienie obiektu, informowanie turystów o szlaku „Silesianka” oraz informowanie o historii obiektu.

Kontakt z pracownikami Wydziału Strategii i Funduszy Zewnętrznych:

  • tel. 32 45 90 540

18 lipca 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie Baszty Rycerskiej na historycznym Grodzisku. Zabytkowa Wieża Romantyczna, prawdziwy skarb wodzisławskiej ziemi, odzyskała dawny blask. To kolejna atrakcja na turystycznej mapie Wodzisławia Śląskiego.

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska została wyremontowana zabytkowa wodzisławska Baszta. Rewitalizacja była możliwa dzięki współpracy dotyczącej projektu „Silesianka” – szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023