Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świadek zareagował. Pijany kierowca zatrzymany w Raciborzu

Facebook Twitter

Dzięki informacji od świadka udało się zatrzymać pijanego kierowcę. W Raciborzu na ulicy Słowackiego, kierowca samochodu renault na parkingu podczas cofania uszkodził zaparkowanego opla. 39-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach, dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Fot. raciborz.slaska.policja.gov.pl

Zgłaszający powiadomił dyżurnego policji, że w Raciborzu na ulicy Słowackiego ujął kierowcę samochodu renault, który na parkingu podczas cofania uszkodził zaparkowanego opla, a do tego prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował policjantów, którzy w środę (28.07.) około godziny 22.50 zatrzymali ujętego 39-letniego mieszkańca Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Ponadto stróże prawa potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż nieodpowiedzialny kierowca w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Nie była to jedyna wpadka tego wieczoru nieodpowiedzialnego kierowcy, gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że posiada on dożywotni zakaz kierowana wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz 39-latkowi grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

,,Nie reagujesz-akceptujesz”

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce świadka za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc przy zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Wyrażając jednocześnie podziw dla postawy i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami Raciborza.

– czytamy na stronie policji z Raciborza.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj