Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Świadek zareagował. Pijany kierowca zatrzymany

Facebook Twitter

Policja gratuluje obywatelskiej postawy: dzięki reakcji świadka, w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymano pijanego kierowcę. 48-latek prowadził auto mając 3 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę (3.10.) około godziny 19.15 dyżurny jastrzębskiej komendy, otrzymał informację, że pod jeden ze sklepów przy ulicy Mazowieckiej podjechał kierujący, którego styl jazdy wskazuje, iż może być nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z drogówki i już po chwili zauważyli wskazany w zawiadomieniu samochód. Jak ustalili stróże prawa, za kierownicą seata siedział 48-letni jastrzębianin. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 3 promile alkoholu. W trakcie czynności wyszło także na jaw, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii

– pisze policja z Jastrzębia na swej stronie internetowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj